Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: Lisa

Ale fajnie jest opisane o tym "Bajzlu w Goncarzewach" w tygodniku Powiat. Może w końcu trzeba by było zmienić tych "Włodarzy" naszej gminy bo nie radzą sobie z najprostszym sprawami by polepszyć życie mieszkańców naszej gminy!!!!!!!!
Ilość odwiedzin: 260968
Ilość wywołań: 476161
Stronę przegląda: 7 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3047 dni temu

[Animacja1]

Śliska ślicznotka

Powszechnie ropuchy budzą w człowieku wstręt i obrzydzenie. W dawnych ciemnych czasach (i nie odnosi się to li tylko do średniowiecza), podejrzewano je nawet o wywoływanie świerzbu. W Polsce występują trzy gatunki ropuch: szara, zielona i paskówka. Wszystkie objęte są całkowitą ochroną.
O przynależności do rodziny ropuchowatych przesądza obecność u samców tzw. narządu Biderra, który tworzą niedorozwinięte jajniki. W przypadku usunięcia jąder narząd ten rozwija się w pełni funkcjonujące jajniki (czyli transseksualne ropuchy mają łatwiej).
Na terenie naszej gminy dzięki przetrząsaniu każdego fragmentu ogrodu przez mojego miłośnika płazów, syna Kubę, wiem, że występują dwa gatunki ropuch: szara i zielona. Na szczególne zainteresowanie zasługuje ta druga, ponieważ jest to najładniej ubarwiona ropucha i najbardziej wytrzymała na suszę (żyje w wygrzanych piaskowych zboczach, lubi rżysko, a wodę potrzebuje tylko do rozrodu). Poza tym nie biega jak inne ropuchy, a skacze.

                                                                                      Izabela Chudzyńska

 

Jestem jaka jestem

Ale i tak faceci noszą mnie na rękach

A tego akurat nie lubię (no chyba, że wcześniej dostanę kwiaty)