Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: mieszkaniec

SICIENKO OBUDŹ SIĘ. OTWÓRZ OCZY. Na tyle lat urzędowania dotychczasowego Wójta czy gmina Sicienko rozwinęła się tak jak Osielsko, Białe Błota, Dobrcz? Proszę sprawdzić jak w ostatnich kilku latach rozwinęło się Łochowo! Czy mamy być skazani na "sypialnię Bydgoszczy"? Pomyślcie o dzieciach, gdzie bę . . .
Ilość odwiedzin: 271430
Ilość wywołań: 488660
Stronę przegląda: 5 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3163 dni temu

[Animacja1]

Śliska ślicznotka

Powszechnie ropuchy budzą w człowieku wstręt i obrzydzenie. W dawnych ciemnych czasach (i nie odnosi się to li tylko do średniowiecza), podejrzewano je nawet o wywoływanie świerzbu. W Polsce występują trzy gatunki ropuch: szara, zielona i paskówka. Wszystkie objęte są całkowitą ochroną.
O przynależności do rodziny ropuchowatych przesądza obecność u samców tzw. narządu Biderra, który tworzą niedorozwinięte jajniki. W przypadku usunięcia jąder narząd ten rozwija się w pełni funkcjonujące jajniki (czyli transseksualne ropuchy mają łatwiej).
Na terenie naszej gminy dzięki przetrząsaniu każdego fragmentu ogrodu przez mojego miłośnika płazów, syna Kubę, wiem, że występują dwa gatunki ropuch: szara i zielona. Na szczególne zainteresowanie zasługuje ta druga, ponieważ jest to najładniej ubarwiona ropucha i najbardziej wytrzymała na suszę (żyje w wygrzanych piaskowych zboczach, lubi rżysko, a wodę potrzebuje tylko do rozrodu). Poza tym nie biega jak inne ropuchy, a skacze.

                                                                                      Izabela Chudzyńska

 

Jestem jaka jestem

Ale i tak faceci noszą mnie na rękach

A tego akurat nie lubię (no chyba, że wcześniej dostanę kwiaty)