Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 298265
Ilość wywołań: 520184
Stronę przegląda: 4 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3659 dni temu

[Animacja1]

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - zapasy

W dniach 20-22.05.2018 w Krotoszynie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski w grupie wiekowej kadetek 15-17 lat w zapasach kobiet). Jest to najważniejsza impreza organizowana w Polsce dla tej grupy wiekowej. Dziewczyny z Gryfa Wojnowo wystartowały w  w osłabionym składzie. Nie wszystko dzieje się tak jak chcemy, niestety kontuzja wyeliminowała ze startu faworytkę kategorii wagowej 73 kilogramów  Patrycję Pochowską. Cały ciężar odpowiedzialności za wynik musiały wziąć na swoje barki Kinga Górecka i Marika Trela. W swoim debiucie jako najmłodsze zawodniczki, dziewczyny nie były łatwym kąskiem dla starszych przeciwniczek. Kinga (61 kg) na 21 zawodniczek w tej kategorii wagowej ,z bilansem walk 2 przegrane i 2 wygrane zajęła 9 miejsce. Marika (53 kg) po 2 walkach przegranych i 3 wygranych dotarła do walki o brązowy medal.
Niestety Marika musiała uznać wyższość starszej i bardziej doświadczonej Juli Basińskiej (MKZ UNIA Racibórz) i tym samym uplasowała się na dobrym 5 miejscu. Debiut Mariki i Kingi na Olimpiadzie należy zaliczyć do udanych. Najważniejsze było obycie z tak dużą imprezą i zebranie doświadczenia. Mimo lekkiego niedosytu wyniki dziewczyn cieszą i napawają optymizmem. Mamy młode zawodniczki z dużym potencjałem i zapałem do walki i z każdym startem będzie lepiej.
 
Na zdjęciu:Trener Jakub Janiszewski z Mariką Trelą i Kingą Górecką
ULKS Gryf Wojnowo