Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: Mati

No już cisza wyborcza zapada, więc nie wypada już pisać, a tym bardziej wypowiadać się na temat kandydatów na wójta. Każdy pewnie ma już swojego faworyta, więc na wybory tylko zachęcam i mądrze oddajmy swój głos!!!!!! Nie zmarnujmy szansy na lepsze jutro dla naszych dzieci i naszych rodzin.
Ilość odwiedzin: 272103
Ilość wywołań: 489491
Stronę przegląda: 2 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3166 dni temu

[Animacja1]

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - zapasy

W dniach 20-22.05.2018 w Krotoszynie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski w grupie wiekowej kadetek 15-17 lat w zapasach kobiet). Jest to najważniejsza impreza organizowana w Polsce dla tej grupy wiekowej. Dziewczyny z Gryfa Wojnowo wystartowały w  w osłabionym składzie. Nie wszystko dzieje się tak jak chcemy, niestety kontuzja wyeliminowała ze startu faworytkę kategorii wagowej 73 kilogramów  Patrycję Pochowską. Cały ciężar odpowiedzialności za wynik musiały wziąć na swoje barki Kinga Górecka i Marika Trela. W swoim debiucie jako najmłodsze zawodniczki, dziewczyny nie były łatwym kąskiem dla starszych przeciwniczek. Kinga (61 kg) na 21 zawodniczek w tej kategorii wagowej ,z bilansem walk 2 przegrane i 2 wygrane zajęła 9 miejsce. Marika (53 kg) po 2 walkach przegranych i 3 wygranych dotarła do walki o brązowy medal.
Niestety Marika musiała uznać wyższość starszej i bardziej doświadczonej Juli Basińskiej (MKZ UNIA Racibórz) i tym samym uplasowała się na dobrym 5 miejscu. Debiut Mariki i Kingi na Olimpiadzie należy zaliczyć do udanych. Najważniejsze było obycie z tak dużą imprezą i zebranie doświadczenia. Mimo lekkiego niedosytu wyniki dziewczyn cieszą i napawają optymizmem. Mamy młode zawodniczki z dużym potencjałem i zapałem do walki i z każdym startem będzie lepiej.
 
Na zdjęciu:Trener Jakub Janiszewski z Mariką Trelą i Kingą Górecką
ULKS Gryf Wojnowo