Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 294695
Ilość wywołań: 516306
Stronę przegląda: 1 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3353 dni temu

[Animacja1]

Cudu w Sicienku nie będzie, będzie referendum

Lada moment będziemy mieli w Sicienku referendum, w którym musimy odpowiedzieć na pytanie: Czy jest Pan/Pani za wystąpieniem Gminy Sicienko ze spółki ... Wiemy już też, że wniosek o dotację został odrzucony. Najprawdopodobniej odrzucone zostało również złożone w tej sprawie odwołanie (informacja przekazana na sesji przez Wójta Białych Błot już w dniu 25.02). Zatem zapowiadanego,  i oczekiwanego już od lat, cudu – w postaci deszczu unijnych pieniędzy – nie będzie. Nie prawdą jest też i to, że możemy  w ramach spółki startować do kolejnej (siódmej) edycji tego programu (działanie 1.1), gdyż na stronie Ministerstwa Środowiska jest informacja, że "Nie planuje się ogłoszenia kolejnego konkursu". Czyli nie ma pieniędzy i nie ma inwestycji. Pozostał za to dobrze znany smak porażki i duże koszty, tj. 120 tys. zł jako wniesione do spółki udziały (prawdopodobnie nie do odzyskania) i kolejne kilkadziesiąt tysięcy poniesione na organizację referendum. Każdy kolejny dzień utrzymywania tej spółki generuje duże koszty. Zdaniem prezesa tejże spółki miesięczny koszt utrzymania biura spółki to 15 tys. zł. Obawiam się jednak, że może być to kwota znacznie wyższa, gdyż wśród wymienianych wydatków  zabrakło słów „i nasze wynagrodzenia”. Dlatego pójdźmy 21 marca do urn, zaznaczmy słowo TAK (jak jaskółki, które przestrzegały, że nie dobre są spółki) i zakończmy ten kosztowny eksperyment.
Na marginesie, w czasie debaty telewizyjnej wójt stwierdził: „to nie bogaci grają w totka to ciułacze którym ciągle jest za mało muszą grać o pieniądze i my tak robimy”. W moim przekonaniu, jeżeli gmina jest biedna to władza nie powinna grać w „totka”, ale przede wszystkim zabrać się w końcu do roboty, aby to zmienić, bo jak wiemy cuda rzadko się zdarzają.