Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: Xss

Przeraża mnie poziom nauczania w Sicienku pani W. (od języka niemieckiego)m, która odmawia uczniowi przygotowania do egzaminu bo tak. W szkole W Wojnowie nauczyciel języka niemieckiego przygotował 3 osoby do egzaminu a tutaj w Sicienku nauczyciel od języka potrafi odmówić przygotowania i wręcz zmusi . . .
Ilość odwiedzin: 258328
Ilość wywołań: 472981
Stronę przegląda: 1 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3015 dni temu

[Animacja1]
Cały rynek ofert przetargowych na nieruchomości w jednym miejscu! 109.112 Nowość!!!
Zatrudnimy Tłumaczy 68.72

Pensja wójta zdominowała sesję rady gminy

Każda sesja wywołuje emocje. Na poprzedniej sesji wiele emocji wywołała dyskusja na temat podłączania wody do działek budowlanych. Między innymi radny Andrzej Grzelak pytał dlaczego wójt zdecydował, aby ciągnąć wodę do działek położonych w szczerym polu, np. w Wierzchucinku czy też w Mochlu, a odmówił tego zwykłemu mieszkańcowi, który już zbudował dom w Osówcu.
Marzę o tym, aby każdy zbudowany dom w naszej gminie mógł od razu mieć przyłącze wody, niech puste pola będą przyłączane w drugiej kolejności – stwierdził radny.

Na sesji z 29 czerwca największe emocje wzbudził jednak projekt podwyższenia pensji wójtowi o 36% złożony przez Komisję Kultury i Spraw Obywatelskich (jej skład: Marek Nadolny, Małgorzata Bruzda, Danuta Krzewska, Lidia Michałek, Maria Modrakowska, Wiesław Wierzbanowski). Nieco dziwna propozycja jak na komisję kultury. Może w tym jest jednak drugie dno, trudno je dostrzec, ale może poziom kultury w gminie zależy od pensji wójta?

Radni z Klubu „Nasza Gmina Sicienko” skrytykowali pomysł, argumentując, że wójt nadal nie radzi sobie w sprawach gospodarczych. Czego dowodem są np. kilkusettysięczne straty spowodowane wejściem gminy do spółki wodno-kanalizacyjnej oraz tegoroczne zarzuty Najwyższej Izby Kontroli co braku skuteczności w ściągania pieniędzy od dłużników gminy (jest tego ponad milion zł).
Sesja została przerwana do 6 lipca i ten „kulturalny” wniosek został odesłany do zaopiniowania przez pozostałe komisje, tj. rozwoju gospodarczego i rewizyjną.

Poniżej 8-minutowy skrót z ponad 5-godzinnej sesji.