Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 295823
Ilość wywołań: 517530
Stronę przegląda: 3 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3406 dni temu

[Animacja1]

Kobiety aktywne nie tylko z nazwy

Na przełomie lutego i marca w Strzelewie powstało  Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych. Jest to najmłodsze  stowarzyszenie wchodzące w skład „Gminnej Rady Kobiet w Sicienku”. Jak nazwa stowarzyszenia wskazuje kobiety aktywnie i z dużą odpowiedzialnością zabrały się do pracy. Z okazji Święta Kobiet spotkały się po raz pierwszy w szerszym gronie na spotkaniu towarzyskim, na które przygotowały domowe wypieki, oraz sympatyczną część artystyczną. W ten sposób spróbowały zachęcić swoje koleżanki do wzięcia udziału kabarecie. Wspomogły swoimi głosami zespół „Blask”. W kwietniu wybrały się na pielgrzymkę do Górki Klasztornej, na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd ten dostarczył kobietom wiele wzruszeń i przemyśleń. Na gminnej Majówce razem z zaprzyjaźnionym stowarzyszeniem z Samsieczna obsługiwały kawiarenkę z własnymi wypiekami, kawą, herbatą oraz stoiskiem z rękodziełem.
Obecnie spotykają się aby zorganizować pierwszy od wielu lat festyn rodzinny. Plan tego przedsięwzięcia jest ambitny i ciekawy. Zaplanowano wspólną zabawę dzieci i rodziców, turniej rodziny. Panie upieką ciasta, będzie wiele niespodzianek. Festyn zaplanowany jest na sobotę 5 czerwca od godziny 16.30.
Do współpracy poprosiły miejscową jednostkę OSP oraz Radę Sołecką. Panie przygotowują się również do wzięcia udziału w I Pokoleniowym Spotkaniu Świętojańskim, które odbędzie się 12 czerwca w Zielonczynie. Wytrwale ćwiczą kroki tańca ludowego, scenki kabaretowe oraz przyśpiewki ludowe.
W czasie wakacji zaplanowały wycieczkę rowerową po gminie. Razem z Gminną Radą Kobiet planują wyjazd do Powsina i Żelazowej Woli oraz do Poznania.
Jak nazwa tego stowarzyszenia wskazuje chcą pracować aktywnie dla swojego środowiska i stowarzyszenia.
                                                                                            Emilia Bruzda

Poniżej prezentuję kilka zdjęć z działalności stowarzyszenia.