Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 295829
Ilość wywołań: 517538
Stronę przegląda: 5 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3407 dni temu

[Animacja1]

Relacja z festynu rodzinnego w Strzelewie

W dniu 5 czerwca br. w Strzelewie przed WDK odbył się festyn rodzinny. Organizatorami tego festynu było Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych, Rada Sołecka oraz OSP w Strzelewie. Po uroczystej Mszy św. w intencji matek, dzieci, ojców oraz strażaków, organizatorzy zaprosili gości oraz mieszkańców na plac przed budynkiem gdzie dzieci przygotowały dla swoich rodziców mały koncert. Były wierszyki i piosenki dedykowane rodzicom. Do tych życzeń dołączył zespół Blask wykonując piosenki dla mam. Potem swoje „pięć minut” miały kobiety ze stowarzyszenia. Pokazały taniec ludowy oraz scenkę kabaretową, które przygotowały na spotkanie świętojańskie do Zielonczyna. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa z licznymi atrakcyjnymi losami. Dochód z tej loterii przeznaczono na zakup sprzętu sportowego do klubu. Kobiety sprzedawały ciasto oraz chleb własnego wypieku z swojskim smalcem. Dochód z kawiarenki zasili konto stowarzyszenia. Dla dzieci przygotowano gry i zabawy z licznymi nagrodami ufundowanymi przez Stowarzyszenie Nasza Gmina Sicienko.
Strażacy zorganizowali pokaz gaszenia ognia, który u najmłodszych wywołał wiele emocji. Udostępnili oni również swój samochód strażacki dla dzieci które mogły sobie w nim wykonać pamiątkową fotografię. Rolę fotografa przejął p. Piotr Chudzyński, który reprezentował Stowarzyszenie Nasza Gmina Sicienko.    Kulminacyjnym punktem wieczoru był turniej rodzinny o Kosz Sołtysa. Sześć rodzin zmagało się w różnych konkurencjach.
Było przyszywanie guzików przez panów, panie kręciły hula-hop, trzeba było wyłowić jabłko z wody bez użycia rąk, rozpoznać różne nasiona. Były też konkurencje wymagające nie lada kondycji. Sztafeta, stonoga oraz taniec z krzesełkami, który wzbudził największe emocje. Rodziny prowadziły różnicą 1-2 punktów. Kosz sołtysa – ufundowany przez P. Zenona Mazura, sołtysa Strzelewa trafił do rodziny p. Michała Steltera. Pozostałe rodziny otrzymały upominki ufundowane przez Stowarzyszenie Nasza Gmina Sicienko. Do godziny 22.00 trwała zabawa taneczna na kółku przed klubem.  Organizatorzy festynu dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej sympatycznej imprezy i nie szczędzili swoich sił, aby pozostała ona w pamięci nie tylko najmłodszych.

                                                                                      Emilia Bruzda

 

Kilka słów od tego, który (jak napisała Młoda Pani Redaktor) "przyjął rolę fotografa". Zazwyczaj po takich imprezach jak ta pisze się, że frekwencja dopisała i wszyscy przednio się bawili. O tym festynie też można to wszystko powiedzieć, gdyż faktycznie się udał. Mogą to również potwierdzić moi trzej synowie, którzy wygrali i wylosowali mnóstwo skarbów (po powrocie do domu przeprowadzili tzw. podział łupów). Jednak na szczególne pochwały zasługuje organizacja imprezy. W jej przygotowaniu brało udział bardzo dużo osób, każdy wiedział za co odpowiada i co ma robić, a bufet oferował ciepłe napoje do samego końca. Uważam, że tego typu imprezy powinny odbywać się właśnie w "stolicach sołectw", gdyż łatwiej jest każdemu na nią dotrzeć, a organizatorzy mają dodatkową motywację, bo robią to też dla swoich rodzin i sąsiadów.
                                                                               
Poniżej przedstawiam zdjęcia z festynu. Zachęcam również inne osoby do prezentowania swoich dokonań. Jeżeli w naszej gminie robi się coś ciekawego, warto to pokazać. Ta niezależna, nieurzędowa i niekomercyjna strona służy właśnie do tego.
                                                                                       
Piotr Chudzyński