Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: Xxxxx

Ale ci ludzie tego wójta są nachalni!!!!! Nie chciałem im otworzyć dzwi, bo nie miałem przyjemność z nimi rozmawiać, a tym bardziej tego kalendarza do niczego mi przydatnego, to tak długo stali pod drzwiami, aż wyjdę na zewnątrz!!!!! Nie źle musiał im na "wtykać" do tych głów, że tak desperacko podc . . .
Ilość odwiedzin: 271619
Ilość wywołań: 488889
Stronę przegląda: 7 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3163 dni temu

[Animacja1]

Co się wydarzyło w Zielonczynie?

W sobotnie popołudnie w Zielonczynie spotkały się kobiety z kół i stowarzyszeń na I Świętojańskim Spotkaniu Integracyjnym Pokoleń Gminy Sicienko. Impreza rozpoczęła się od starej przyśpiewki ludowej ”Wiła wianki”, którą wykonał zespół Blask z WDK Strzelewo.
Po przywitaniu gości i przybliżeniu tematu związanego z tą tajemniczą nocą, rozpoczęła się część konkursowa. Pierwszym zadaniem było przedstawienie się drużyn w sposób humorystyczny i w tej konkurencji najlepiej zaprezentowały się panie z Samsieczna i Wierzchucinka.
Taniec ludowy był następną punktowaną zabawą. Jury miało nie lada zadanie ponieważ wszystkie zespoły pokazały przepiękne wykonania różnych tańców. Jak obyczaj stary każe taneczną część turnieju rozpoczęły gospodynie z Zielonczyna – dostojnym tańcem jakim jest Polonez. Następnie kujawiak w wykonaniu pary z Trzemiętowa, który zachwycił swoja powagą całą komisję. Po Trzemiętowie prezentowała się drużyna najmłodszego stowarzyszenia, Strzelewa. Panie zatańczyły żywego krakowiaka, z wspaniale krzesanymi hołubcami. Barwa ich przepięknych samodzielnie wykonanych strojów zasłużyła sobie na najwyższą notę. Sicienko zatańczyło brawurową polkę do znanej melodii i też otrzymało wielkie brawa. Ponownie Kujawiak i bardzo ładnym układzie zaprezentowały Panie z Samsieczna. Kobiety z Wojnowa zatańczyły polkę kresową prosto z Wojnowa. Trojak to taniec wspaniale wykonany przez kobiety współczesne z Wierzchucinka.
Następną konkurencją było rozpoznawanie przygotowanych nasion. Drużyna z Trzemiętowa rozpoznała wszystkie gatunki i otrzymała najwyższą ilość możliwych punktów. W konkursie rękodzielniczym na kwiat paproci najbardziej podobał się jurorom kwiat wykonany przez Stowarzyszenie Miłośników Sicienka. Scenki kabaretowe wszystkim uczestnikom i gościom dostarczyły wiele zabawy i humoru. Tematyka była różna. Od zebrań na które szykują się kobiety, przez biuro matrymonialne, wizyty u lekarza i babci , kończąc na występach przedszkolaków i pań wybierających się na casting. Oprócz doskonałego humoru było też coś dla ciała. Kobiety przygotowały pyszne ciasta oraz kiełbaski z grilla.
Celem tej imprezy było przybliżenie tradycji ludowych, wspólna zabawa, integracja środowiska, zmiana wizerunku kół i stowarzyszeń. Myślę, że cele zostały zrealizowane we wspólnej zabawie widowni oraz uczestników turnieju. Szkoda tylko, że pogoda spłatała figla i na ostatnie minuty spotkania trzeba było przenieść się do pomieszczenia. Samo zakończenie imprezy przebiegło w utrudnionych warunkach, za co organizatorzy przepraszają.
Naszymi gośćmi były kobiety z Gminnej Rady Kobiet w Sępólnie Krajeńskim, władze powiatowe i gminne oraz inne osoby sympatyzujące z organizacjami kobiecymi. Nagrody ufundowało starostwo powiatowe oraz zaprzyjaźnione stowarzyszenie „Nasza Gmina Sicienko”. Organizatorzy dziękują sołtysowi Zielonczyna za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

                                                                                    Emilia Bruzda

Od autora strony
Z tego co widzę  i słyszę impreza była bardzo udana. Pomimo otrzymanego zaproszenia nie mogłem w niej uczestniczyć, gdyż jej termin niestety zbiegł się z terminem 3-dniowej wycieczki z okazji 10-tej rocznicy naszego ślubu.
Jednak w ciągu ostatnich dwóch dni na tyle dużo osób mi o niej opowiedziało, że mam chwilami nawet wrażenie, że osobiście brałem w niej udział.
                                                                                  Piotr Chudzyński


Poniżej zdjęcia z imprezy (fot. E. Bruzda)