Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 295829
Ilość wywołań: 517538
Stronę przegląda: 5 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3407 dni temu

[Animacja1]

Co się wydarzyło w Zielonczynie?

W sobotnie popołudnie w Zielonczynie spotkały się kobiety z kół i stowarzyszeń na I Świętojańskim Spotkaniu Integracyjnym Pokoleń Gminy Sicienko. Impreza rozpoczęła się od starej przyśpiewki ludowej ”Wiła wianki”, którą wykonał zespół Blask z WDK Strzelewo.
Po przywitaniu gości i przybliżeniu tematu związanego z tą tajemniczą nocą, rozpoczęła się część konkursowa. Pierwszym zadaniem było przedstawienie się drużyn w sposób humorystyczny i w tej konkurencji najlepiej zaprezentowały się panie z Samsieczna i Wierzchucinka.
Taniec ludowy był następną punktowaną zabawą. Jury miało nie lada zadanie ponieważ wszystkie zespoły pokazały przepiękne wykonania różnych tańców. Jak obyczaj stary każe taneczną część turnieju rozpoczęły gospodynie z Zielonczyna – dostojnym tańcem jakim jest Polonez. Następnie kujawiak w wykonaniu pary z Trzemiętowa, który zachwycił swoja powagą całą komisję. Po Trzemiętowie prezentowała się drużyna najmłodszego stowarzyszenia, Strzelewa. Panie zatańczyły żywego krakowiaka, z wspaniale krzesanymi hołubcami. Barwa ich przepięknych samodzielnie wykonanych strojów zasłużyła sobie na najwyższą notę. Sicienko zatańczyło brawurową polkę do znanej melodii i też otrzymało wielkie brawa. Ponownie Kujawiak i bardzo ładnym układzie zaprezentowały Panie z Samsieczna. Kobiety z Wojnowa zatańczyły polkę kresową prosto z Wojnowa. Trojak to taniec wspaniale wykonany przez kobiety współczesne z Wierzchucinka.
Następną konkurencją było rozpoznawanie przygotowanych nasion. Drużyna z Trzemiętowa rozpoznała wszystkie gatunki i otrzymała najwyższą ilość możliwych punktów. W konkursie rękodzielniczym na kwiat paproci najbardziej podobał się jurorom kwiat wykonany przez Stowarzyszenie Miłośników Sicienka. Scenki kabaretowe wszystkim uczestnikom i gościom dostarczyły wiele zabawy i humoru. Tematyka była różna. Od zebrań na które szykują się kobiety, przez biuro matrymonialne, wizyty u lekarza i babci , kończąc na występach przedszkolaków i pań wybierających się na casting. Oprócz doskonałego humoru było też coś dla ciała. Kobiety przygotowały pyszne ciasta oraz kiełbaski z grilla.
Celem tej imprezy było przybliżenie tradycji ludowych, wspólna zabawa, integracja środowiska, zmiana wizerunku kół i stowarzyszeń. Myślę, że cele zostały zrealizowane we wspólnej zabawie widowni oraz uczestników turnieju. Szkoda tylko, że pogoda spłatała figla i na ostatnie minuty spotkania trzeba było przenieść się do pomieszczenia. Samo zakończenie imprezy przebiegło w utrudnionych warunkach, za co organizatorzy przepraszają.
Naszymi gośćmi były kobiety z Gminnej Rady Kobiet w Sępólnie Krajeńskim, władze powiatowe i gminne oraz inne osoby sympatyzujące z organizacjami kobiecymi. Nagrody ufundowało starostwo powiatowe oraz zaprzyjaźnione stowarzyszenie „Nasza Gmina Sicienko”. Organizatorzy dziękują sołtysowi Zielonczyna za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

                                                                                    Emilia Bruzda

Od autora strony
Z tego co widzę  i słyszę impreza była bardzo udana. Pomimo otrzymanego zaproszenia nie mogłem w niej uczestniczyć, gdyż jej termin niestety zbiegł się z terminem 3-dniowej wycieczki z okazji 10-tej rocznicy naszego ślubu.
Jednak w ciągu ostatnich dwóch dni na tyle dużo osób mi o niej opowiedziało, że mam chwilami nawet wrażenie, że osobiście brałem w niej udział.
                                                                                  Piotr Chudzyński


Poniżej zdjęcia z imprezy (fot. E. Bruzda)