Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: WSTYD!!!

Sytuacja została zgłoszona na zebraniu wychowawcy kl 4 . Ciekawe, co z tym zrobi. Pewnie jak zawsze będą bronić koleżanki. Przeklina nauczyciel, przeklinają dzieciaki na potęgę. ,,Dzień dobry,, nie usłyszysz, ale łacinę bez przerwy. Oczywiście na koniec roku wszyscy zachowania wzorowe, bo jakże by  . . .
Ilość odwiedzin: 244227
Ilość wywołań: 456261
Stronę przegląda: 4 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 2835 dni temu

[Animacja1]

I Festiwal Folkloru i Twórczości Ludowej - relacja

W Sicienku odbył się I Festiwal Folkloru i Twórczości Ludowej Powiatu Bydgoskiego, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe, Gminna Rada Kobiet, Zespół Szkół w Sicienku oraz Gminny Ośrodek Kultury. Do konkursu zgłosiło się jedenaście zespołów prawie ze wszystkich gmin naszego powiatu. Całą imprezę poprowadziła Krystyna Lewicka- Ritter. Naszą gminę reprezentowały trzy zespoły: Kruszynianki, Wrzos oraz Frechowne Sznupki z Samsieczna.
 Festiwal rozpoczęła najmłodsza uczestniczka ośmioletnia Monika Przybysz z Koronowa, która śpiewa już sześć lat. Zaraz po niej wystąpiły Frechowne Sznupki pod kierownictwem pani Wioletty Juszczak i jeden z najbardziej utytułowanych zespołów - Solecczanie, który występuje nieprzerwanie od 1987 roku i ma na swoim koncie wiele nagród m. in. Puchar Starosty Bydgoskiego „Złote Skrzydła”. Dodać należy, że jego pieśni goszczą na liście przebojów ludowych Andrzeja Krystka w radiu PIK. W pierwszej części zobaczyliśmy jeszcze zespół z Dobrcza - Kwiaty Jesieni, a tuż po nim, kończąc pierwszą część zaprezentował się najmłodszy stażem zespół Wrzos działający przy Gminnej Radzie Kobiet w Sicienku. W przerwie degustowano przepyszne ciasta upieczone przez panie ze wszystkich kół i stowarzyszeń działających na terenie naszej gminy. Fajnym przerywnikiem na festiwalu okazał się zespół taneczny „Karolacy” z Karolewa prezentujący ludowe tańce.
W drugiej części wystąpił zespół „Brzozowiacy” z Brzozy, który zaprezentował standardy muzyki polskiej z lat 80-tych w wersji chóralnej, przy akompaniamencie pani Anny Durdy, „Wesołe Gospodynie” w strochach borowiackich, zespół „Gamma” z Mąkwarska, „Kruszynianki”, „Łochowianie” oraz solistka Sandra Juraszewska.   Czekając na ogłoszenie wyników mogliśmy obejrzeć występ gościnny zespołu z Mroczy - „Mroczanki”.  JURY obradowało w składzie: pani Marlena Przybył - przewodnicząca, Grażyna Kaźnica, Halina Tadrowska oraz Danuta Milewska-Cichy, i na pewno nie miało łatwego zadania, gdyż wszystkie zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom muzyczny, a stroje uczestników były tak oryginalne i barwne, że prześcigały się w pięknie. Przed ogłoszeniem wyników pani przewodnicząca JURY podsumowała I Festiwal Folkloru słowami poezji Adama Mickiewicza:
Gdzie słyszysz śpiew - tam wchodź,
Tam dobre serca mają,
Źli ludzie, wierzaj mi,
 Ci - nigdy nie śpiewają.
Po tych słowach ogłoszono werdykt. Przyznano trzy wyróżnienia, wśród nich znalazły się dwa zespoły z naszej gminy: Wrzos, który doborem repertuaru i nutką humoru rozbawił całą salę oraz nasze Frechowne Sznupki – wspaniałe dzieciaczki, które kultywują tradycje śpiewając i tańcząc równocześnie. Trzecie wyróżnienie otrzymał zespół Wesołe Gospodynie z  Koronowa.
Debiut tegoż festiwalu w Sicienku można uznać za bardzo udany. Wszyscy świetnie się bawili, zarówno uczestnicy, jak i goście byli bardzo zadowoleni.

                                                                                           Beata Henke

Poniżej kilka zdjęć z festiwalu.

Frechowne Sznupki z Samsieczna

Wrzos

Brzozowiacy

Kruszynianki

Łochowianie

Solecczanie

Gamma

Karolacy

Publiczność

Nowy nabytek zespołu Wrzos, utalentowany muzyk, Pan Piotr (wtrącenie autora strony)

Wręczenie nagród