Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: Mati

No już cisza wyborcza zapada, więc nie wypada już pisać, a tym bardziej wypowiadać się na temat kandydatów na wójta. Każdy pewnie ma już swojego faworyta, więc na wybory tylko zachęcam i mądrze oddajmy swój głos!!!!!! Nie zmarnujmy szansy na lepsze jutro dla naszych dzieci i naszych rodzin.
Ilość odwiedzin: 272108
Ilość wywołań: 489501
Stronę przegląda: 7 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3166 dni temu

[Animacja1]

„Wrzos” w Kruszynie i Mochlu

Tradycyjnie z okazji Święta Narodowego w wielu kościołach odbywały się msze św. za Ojczyznę. W parafii św. Kazimierza Królewicza w Kruszynie, msza miała bardzo uroczysty charakter. Z koncertem pieśni patriotycznych wystąpił zespół „Wrzos” z Gminnej Rady Kobiet w Sicienku. Wartę honorową zaciągnęli strażacy z OSP Kruszyn, obecne były poczty sztandarowe, władze gminne oraz strażackie.
Po południu „Wrzosowianki” koncertowały w Domu Rolnika w Mochlu. Na tą okoliczność przygotowały pieśni i piosenki patriotyczne, słowem wiążącym i wprowadzeniem nastroju zajęła się p. Maria Weyna, zespół przygotowała p. Wacława Kocemba, a o stronę muzyczną zadbał p. Piotr Henke, który od miesiąca współpracuje z zespołem. Po części oficjalnej były również wspólne śpiewy pieśni patriotycznych z piechurami z bydgoskiego towarzystwa „PTTK Szlakiem Brdy”, którzy już kilkakrotnie gościli w naszej gminie z okazji Święta Narodowego. Tam również były pyszne rogale i kawa przygotowane przez organizatorów.
Panie miedzy koncertami spotkały się na wspólnym śniadaniu w świetlicy w Zielonczynie, był czas na uwagi, wspomnienia i doskonalenie warsztatu. Kawa i pyszne rogale upieczone przez naszą wspaniałą mistrzynię wypieków – p. Ulę Waszczyk. Atmosfera tego spotkania była bardzo sympatyczna, były wspólne śpiewy, pamiątkowe zdjęcia. A p. Piotr zyskał przydomek „Wrzosowy Maestro.”

                                                                                     Małgorzata Bruzda