Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: WSTYD!!!

Sytuacja została zgłoszona na zebraniu wychowawcy kl 4 . Ciekawe, co z tym zrobi. Pewnie jak zawsze będą bronić koleżanki. Przeklina nauczyciel, przeklinają dzieciaki na potęgę. ,,Dzień dobry,, nie usłyszysz, ale łacinę bez przerwy. Oczywiście na koniec roku wszyscy zachowania wzorowe, bo jakże by  . . .
Ilość odwiedzin: 244227
Ilość wywołań: 456261
Stronę przegląda: 6 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 2835 dni temu

[Animacja1]

„Wrzos” w Kruszynie i Mochlu

Tradycyjnie z okazji Święta Narodowego w wielu kościołach odbywały się msze św. za Ojczyznę. W parafii św. Kazimierza Królewicza w Kruszynie, msza miała bardzo uroczysty charakter. Z koncertem pieśni patriotycznych wystąpił zespół „Wrzos” z Gminnej Rady Kobiet w Sicienku. Wartę honorową zaciągnęli strażacy z OSP Kruszyn, obecne były poczty sztandarowe, władze gminne oraz strażackie.
Po południu „Wrzosowianki” koncertowały w Domu Rolnika w Mochlu. Na tą okoliczność przygotowały pieśni i piosenki patriotyczne, słowem wiążącym i wprowadzeniem nastroju zajęła się p. Maria Weyna, zespół przygotowała p. Wacława Kocemba, a o stronę muzyczną zadbał p. Piotr Henke, który od miesiąca współpracuje z zespołem. Po części oficjalnej były również wspólne śpiewy pieśni patriotycznych z piechurami z bydgoskiego towarzystwa „PTTK Szlakiem Brdy”, którzy już kilkakrotnie gościli w naszej gminie z okazji Święta Narodowego. Tam również były pyszne rogale i kawa przygotowane przez organizatorów.
Panie miedzy koncertami spotkały się na wspólnym śniadaniu w świetlicy w Zielonczynie, był czas na uwagi, wspomnienia i doskonalenie warsztatu. Kawa i pyszne rogale upieczone przez naszą wspaniałą mistrzynię wypieków – p. Ulę Waszczyk. Atmosfera tego spotkania była bardzo sympatyczna, były wspólne śpiewy, pamiątkowe zdjęcia. A p. Piotr zyskał przydomek „Wrzosowy Maestro.”

                                                                                     Małgorzata Bruzda