Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 295926
Ilość wywołań: 517643
Stronę przegląda: 3 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3413 dni temu

[Animacja1]

Opowieści muzyka - podróżnika

11 maja w ITK w Sicienku o swoich morskich podróżach opowiadał Pan Piotr Henke. Pomimo, że Pan Piotr mieszka w naszej gminie wiele, wiele, lat to nie każdy miał możliwość go spotkać na ulicy lub w sklepie. Wszystko przez to, że większość swego dorosłego życia spędził na morzu.

Jako muzyk opłynął kilka razy kulę ziemską. Tym razem opowiadał  o rejsie dookoła Ameryki Południowej oraz o tym, jak poznał Papieża Pawła VI, Matkę Teresę czy piłkarza Pele. O tym, że posiada nadal swoją starą marynarkę, o którą otarła się sama królowa brytyjska Elżbieta II bawiąc na ich statku. Z informacji praktycznych większość z nas zapamiętała, że decydując się na rejs dalekomorski poza pytaniem o cenę biletu (który kosztuje od 1 tys. do nawet 250 tys. dolarów) należy zapytać o grubość kadłuba statku (te porządne mają ok. 2,5 cm, a do tych, obecnie popularnych włoskich statków, o grubości kadłuba ok. 1 cm, lepiej nie wsiadać).

Wspominał też się jak się bał wraz z kolegami płynąć w rejs z "femme fatale", która wcześniej przeżyła trzy katastrofy morskie, w tym tę na Titanicu.
Mój syn Janek po powrocie do domu zapytał to "o czym będzie opowiadał Pan Piotr następnym razem", odpowiedziałem, że może da się namówić na Chile. Ale czy się da? Pożyjemy - zobaczymy.

                                                                                  Piotr Chudzyński