Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 295823
Ilość wywołań: 517530
Stronę przegląda: 3 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3406 dni temu

[Animacja1]

Turniej o Puchar Proboszcza w Teresinie

15.08.2011r. w Teresinie został zorganizowany Parafialny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Proboszcza.  W zawodach wzięło udział sześć drużyn z Parafii Samsieczno: Gospoda Gliszcz, Gliszcz II, Dęby Samsieczynek, Wicher Teresin, Samsieczno, Suchary  i jedna z Goncarzewa - Panther reprezentująca parafię Sicienko. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Po zaciętych meczach grupowych do półfinału awansowały cztery zespoły:  gospodarz turnieju Wicher Teresin, Panther Goncarzewo, Gospoda Gliszcz i Suchary. Pierwszy półfinał między Teresinem, a Sucharami zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1, a w drugim Panther Goncarzewo –Gospoda Gliszcz w regulaminowym czasie gry padł remis 0:0 i o tym kto awansuje do finału, a kto będzie walczył o trzecie miejsce zadecydowały rzuty karne. W nich lepszym zespołem okazało się Goncarzewo, które dzięki swojemu znakomitemu bramkarzowi Patrykowi Krajczyńskiemu nie straciło gola i ostatecznie wygrało 2:0. W finale pocieszenia, czyli o trzecie miejsce zagrał Gliszcz i Suchary. Ten mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a w rzutach karnych szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił zespół z Suchar wygrywając 4:2.
Największe zainteresowanie wzbudził finał turnieju, gdyż w nim spotkały się dwie sąsiadujące ze sobą wsie Goncarzewo i gospodarz zawodów Teresin.  Rywalizacja była bardzo zacięta i ambitna. Nie było dla zawodników  straconych piłek . Pierwszą bramkę w finale, ku uciesze publiczności zdobył Teresin,  jednak zawodnicy Panther Goncarzewo nie dali za wygraną i szybko doprowadzili do remisu 1:1. Takim też wynikiem zakończył się finał i o wyłonieniu zwycięzcy całego turnieju znowu decydowały rzuty karne. Celniej strzelali zawodnicy Panther Goncarzewo, a ich bramkarz znowu pokazał klasę i wybronił kilka strzałów oddanych przez zawodników Teresina.  Mecz zakończył się wynikiem 4:2 w rzutach karnych.
Ostatecznie cały turniej zasłużenie wygrała ekipa Panther Goncarzewo, zdobywając nagrodę główną turnieju tj. puchar Proboszcza, drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy Wicher Teresin, a trzecie zespół z Suchar.
W turnieju wybrano i nagrodzono również najlepszego strzelca i najlepszego bramkarza turnieju.  Najlepiej trafiającym zawodnikiem był Sebastian Wolko z drużyny  Suchar, który zgromadził na swoim koncie 11 celnych strzałów. Najlepszym  bramkarzem został wspomniany już wcześniej Patryk Krajczyński ze zwycięskiego zespołu, zaś  Stowarzyszenie Nasza Gmina Sicienko ufundowało puchar dla  najlepiej zapowiadającego się piłkarza - odkrycie turnieju, którym został Adrian Mróz z zespołu gospodarzy.
                                                                                            Beata Henke

Poniżej kilka zdjęć z turnieju

 

Dzieci też się nie nudziły