Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: Xxxxx

Ale ci ludzie tego wójta są nachalni!!!!! Nie chciałem im otworzyć dzwi, bo nie miałem przyjemność z nimi rozmawiać, a tym bardziej tego kalendarza do niczego mi przydatnego, to tak długo stali pod drzwiami, aż wyjdę na zewnątrz!!!!! Nie źle musiał im na "wtykać" do tych głów, że tak desperacko podc . . .
Ilość odwiedzin: 271612
Ilość wywołań: 488880
Stronę przegląda: 8 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3163 dni temu

[Animacja1]

Dożynki w Samsiecznie (28.08) - tradycyjnie dobra zabawa na krańcach naszej gminy

Blok artystyczno – sportowy obfituje tego roku w nie lada atrakcje.
Dlaczego? Dlatego!
1. Z serca Kurpi, czyli z Ostrołęki przybędą mistrzowie Kung-Fu Mariusz Dąbrowski (tak! to z Tych Dąbrowskich, czyli brat Ks. Proboszcza z Samsieczna Jarosława Dąbrowskiego) i Marek Polewacz. Pan Marek jest aktualnym vice mistrzem Polski w Kung–Fu. Poza tym prowadzi szkołę Kung-Fu oraz gimnastyki Tajci w Ostrołęce. Obaj panowie posiadają czarne szarfy, a będąc w Chinach nawet tam u źródeł okazali się rewelacyjni, zdobywając złote medale. Ich styl walki to modliszka (dobrze, że są mężczyznami, bo kobiet bałabym się naprawdę, nie napiszę co robią modliszki w sytuacji intymnej – niech to będzie taka biologiczna zagadka). Mimo, że pozornie walka nie kojarzy się z rozmyślaniem o sensie życia, istnienia, to pan Mariusz Dąbrowski udowadnia, że nie ma sprzeczności między walką a myślą, gdyż z wykształcenia jest filozofem. Pokaz będzie więc mistrzowski i filozoficznie pogłębiony.

2. Dla tych, których sport nie porywa, będzie koncert zespołu Trio Mat Band. Zespół istnieje od 1989 roku. Bawi publiczność nie tylko polską, bowiem bywali też na koncertach w Niemczech, Chorwacji, Finlandii, Rosji, USA itd., itd., nie sposób wymienić cały świat. Niemniej zabawiali milionerów na ekskluzywnych statkach. Mamy więc szansę poczuć się jak oni bawiąc się na dożynkach w Samsiecznie. Członkowie zespołu to indywidualiści, ludzie z przeszłością i przyszłością.
Pani Danusia kształciła się pod okiem niezapomnianego prof. A Bardiniego.
Pan Marek jako basista i wokalista wielokrotnie był angażowany w Polsce do obsługi prestiżowych imprez (np. Orkiestra Świątecznej Pomocy).
Pan Piotr (mieszkaniec naszej gminy), dla niego muzyka to pasja życia, gra na wszystkim co chwyci w ręce. Pan Piotr grał dla wielkich lub ważnych tego świata, w tym papieża Pawła VI i dla Św. Matki Teresy.

Dzieci

Podobno w czasie deszczu dzieci się nudzą. Z dziećmi to jest niestety tak, iż nudzą się nawet podczas najwspanialszej pogody, i co gorsza wówczas gdy rodzice bawią się w najlepsze. Samsieczańskie dożynki mają wspaniały blok konkursów dla najmłodszych. W ubiegłym roku jak moi chłopcy zaangażowali się w zabawy to miałam spokój na 2 godziny. Do dziś dnia wspominają konkurs jedzenia jogurtu.

Stoiska

Będą jak zwykle pyszności lokalnych gospodyń (warto poszukać drożdżowych rogalików – w tamtym roku były, w skali 6 stopniowej oceniam je na 10) oraz stoiska z rękodziełem.

Loteria

Fajna zabawa i można wspomóc parafię. W tym roku główna nagroda to ROWER.

Poniżej szczegółowy program