Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 295829
Ilość wywołań: 517538
Stronę przegląda: 7 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3407 dni temu

[Animacja1]

Dożynki w Samsiecznie (28.08) - tradycyjnie dobra zabawa na krańcach naszej gminy

Blok artystyczno – sportowy obfituje tego roku w nie lada atrakcje.
Dlaczego? Dlatego!
1. Z serca Kurpi, czyli z Ostrołęki przybędą mistrzowie Kung-Fu Mariusz Dąbrowski (tak! to z Tych Dąbrowskich, czyli brat Ks. Proboszcza z Samsieczna Jarosława Dąbrowskiego) i Marek Polewacz. Pan Marek jest aktualnym vice mistrzem Polski w Kung–Fu. Poza tym prowadzi szkołę Kung-Fu oraz gimnastyki Tajci w Ostrołęce. Obaj panowie posiadają czarne szarfy, a będąc w Chinach nawet tam u źródeł okazali się rewelacyjni, zdobywając złote medale. Ich styl walki to modliszka (dobrze, że są mężczyznami, bo kobiet bałabym się naprawdę, nie napiszę co robią modliszki w sytuacji intymnej – niech to będzie taka biologiczna zagadka). Mimo, że pozornie walka nie kojarzy się z rozmyślaniem o sensie życia, istnienia, to pan Mariusz Dąbrowski udowadnia, że nie ma sprzeczności między walką a myślą, gdyż z wykształcenia jest filozofem. Pokaz będzie więc mistrzowski i filozoficznie pogłębiony.

2. Dla tych, których sport nie porywa, będzie koncert zespołu Trio Mat Band. Zespół istnieje od 1989 roku. Bawi publiczność nie tylko polską, bowiem bywali też na koncertach w Niemczech, Chorwacji, Finlandii, Rosji, USA itd., itd., nie sposób wymienić cały świat. Niemniej zabawiali milionerów na ekskluzywnych statkach. Mamy więc szansę poczuć się jak oni bawiąc się na dożynkach w Samsiecznie. Członkowie zespołu to indywidualiści, ludzie z przeszłością i przyszłością.
Pani Danusia kształciła się pod okiem niezapomnianego prof. A Bardiniego.
Pan Marek jako basista i wokalista wielokrotnie był angażowany w Polsce do obsługi prestiżowych imprez (np. Orkiestra Świątecznej Pomocy).
Pan Piotr (mieszkaniec naszej gminy), dla niego muzyka to pasja życia, gra na wszystkim co chwyci w ręce. Pan Piotr grał dla wielkich lub ważnych tego świata, w tym papieża Pawła VI i dla Św. Matki Teresy.

Dzieci

Podobno w czasie deszczu dzieci się nudzą. Z dziećmi to jest niestety tak, iż nudzą się nawet podczas najwspanialszej pogody, i co gorsza wówczas gdy rodzice bawią się w najlepsze. Samsieczańskie dożynki mają wspaniały blok konkursów dla najmłodszych. W ubiegłym roku jak moi chłopcy zaangażowali się w zabawy to miałam spokój na 2 godziny. Do dziś dnia wspominają konkurs jedzenia jogurtu.

Stoiska

Będą jak zwykle pyszności lokalnych gospodyń (warto poszukać drożdżowych rogalików – w tamtym roku były, w skali 6 stopniowej oceniam je na 10) oraz stoiska z rękodziełem.

Loteria

Fajna zabawa i można wspomóc parafię. W tym roku główna nagroda to ROWER.

Poniżej szczegółowy program