Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 295824
Ilość wywołań: 517533
Stronę przegląda: 1 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3406 dni temu

[Animacja1]

Samsieczna wspomnień czar

Samsieczno czarujące było, jest i będzie. I nie wynika to z miejsca (w Polsce wiele jest pięknych miejsc), ale z ludzi. Kiedyś wspomniałam w bardzo kameralnym gronie, że nie potrafię ocenić urody ludzi, gdyż jak ich poznaję i są fajni, to wydają mi się piękni. Cóż, wówczas to mi się wydawało, teraz już to wiem, po prostu są piękni.
Tak się składa, że piękno ukryte jest w duszy, a nie w ciele. Nie dziwi zatem fakt, iż dożynki samsieczańskie są jedyne w swoim rodzaju. Mają cudowną sielską atmosferę, mimo, że nie stylizuje się ich na wiejskość i rodzinność – zwyczajnie takie są.
I to dobrze, że Ksiądz Proboszcz miał kiedyś „dożynkowy” pomysł i zaraził nim parafian. To co robią naprawdę jest dobre, bo dobrzy ludzie dobre rzeczy robią.

                                                                     Tekst: Izabela Chudzyńska

                                                                     Fot. udostępniła Wioletta Juszczak

 

Na Krajnie urodziwe rodzą się dziewczęta.

Niezmiennie zachwycają dożynkowe wieńce.

Chleba naszego powszedniego niechaj nigdy nam nie zabraknie.

Poziom konkursu na wieńce dożynkowe w Samsiecznie wyśrubowano na maxa.

Było i na ludowo.

Jak parafianie z Samsieczynka jeszcze trochę popracują to księga rekordów Guinnessa chętnie ich dzieło zamieści w kategorii największy wieniec dożynkowy.

Trio Mat Band w akcji.

Kurpiowska modliszka
   Nie-kurpiowska modliszka

W Samsiecznie można dobrze zjeść – oj można!

I okazyjnie nabyć rękodzieło.

Turniej wiosek cieszy się co roku dużą oglądalnością. Na marginesie dopiero teraz widzę, przyglądając się zdjęciu dokładnie z bliska, że ta krowa jest strasznie realna.

A to już „Chłopak z gitarą”

Za moment okaże się kto miał w tym roku szczęście.

Oto młodzieniec, który ma szczęście. Podobno, gdy Napoleon Bonaparte angażował swoich dowódców, po gruntownym wypytaniu ich o umiejętności, zawsze pytał – „a masz szczęście, bo jeśli nie to i tak wszystko co umiesz na nic ci się zda”. Zdobywca roweru szczęście ma, teraz musi jedynie popracować nad umiejętnościami.
Rower w imieniu Stowarzyszenia NGS wręczał radny Andrzej Grzelak.