Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: mieszkaniec 2

Jak to możliwe , że opłata za wywóz śmieci wzrosła a częstotliwość odbioru przez firmę Corimp zmalała z 2 razy w miesiącu do 1 raz na miesiąc. Wg prostych obliczeń koszty związane z odbiorem spadły o połowę. Dzieje się tak , jak w sposób bezprzetargowy wybiera się firmę do wywozu śmieci. Ceny za wy . . .
Ilość odwiedzin: 249636
Ilość wywołań: 462378
Stronę przegląda: 6 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 2895 dni temu

[Animacja1]

A w Sucharach był święty!

W naszej gminie jest parafia Samsieczno. Parafia „intergminna”, bo obejmuje ziemie trzech gmin: Sicienka, Mroczy i Nakła. Parafia ta należy do Księży Pallotynów. To właśnie tej niedzieli będą obchodzić 90–lecie pobytu na naszych ziemiach. Święto to dodatkowo wzmacnia 70–lecie męczeńskiej śmierci błogosławionego Józefa Jankowskiego. To właśnie w Sucharach otrzymał święcenia kapłańskie, a był to rok 1936. Niestety już w 1941r. odszedł do Pana, po tym jak potwornie skatował go obozowy oprawca, a działo to się w Oświęcimiu.

Ksiądz Józef nie porywał tłumów kazaniami, nie nosił stygmatów, nie czynił nic dziwnego, był tylko młodym, żarliwym kapłanem. Ale czy tylko? Kiedyś szukałam definicji (lubię definicje) świętości i ta jedna, iż należy wywiązywać się ze swoich powinności najlepiej jak się umie, najbardziej mi odpowiada.

Aktu beatyfikacji dokonał Ojciec Święty Jan Paweł II w dniu 13 czerwca 1999r. w Warszawie. Dziwne, ale wraz z mężem byłam na tej mszy, i nie sądziłam, że będę mogła chodzić tymi samymi ścieżkami co bł. ks. Józef. A będę, gdyż wybieram się tej niedzieli do Suchar. Swoją drogą ciekawe czy to jedyny święty z Suchar, może jest ich tam więcej – oby.

 

Podobno bł. Józef Jankowski wypowiedział te słowa „Kapłan pośrednik między Bogiem a ludźmi musi zawsze i ciągle stać przed obliczem Boga. Trzeba więc koniecznie pracować nad tym, aby chodzić w obecności Jego”.
Uroczysta Msza Święta w Klasztorze w Sucharach 16 października 2011r. godz. 10.15.

 

                                                                                         Izabela Chudzyńska