Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: Xxxxx

Ale ci ludzie tego wójta są nachalni!!!!! Nie chciałem im otworzyć dzwi, bo nie miałem przyjemność z nimi rozmawiać, a tym bardziej tego kalendarza do niczego mi przydatnego, to tak długo stali pod drzwiami, aż wyjdę na zewnątrz!!!!! Nie źle musiał im na "wtykać" do tych głów, że tak desperacko podc . . .
Ilość odwiedzin: 271612
Ilość wywołań: 488880
Stronę przegląda: 8 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3163 dni temu

[Animacja1]

A w Sucharach był święty!

W naszej gminie jest parafia Samsieczno. Parafia „intergminna”, bo obejmuje ziemie trzech gmin: Sicienka, Mroczy i Nakła. Parafia ta należy do Księży Pallotynów. To właśnie tej niedzieli będą obchodzić 90–lecie pobytu na naszych ziemiach. Święto to dodatkowo wzmacnia 70–lecie męczeńskiej śmierci błogosławionego Józefa Jankowskiego. To właśnie w Sucharach otrzymał święcenia kapłańskie, a był to rok 1936. Niestety już w 1941r. odszedł do Pana, po tym jak potwornie skatował go obozowy oprawca, a działo to się w Oświęcimiu.

Ksiądz Józef nie porywał tłumów kazaniami, nie nosił stygmatów, nie czynił nic dziwnego, był tylko młodym, żarliwym kapłanem. Ale czy tylko? Kiedyś szukałam definicji (lubię definicje) świętości i ta jedna, iż należy wywiązywać się ze swoich powinności najlepiej jak się umie, najbardziej mi odpowiada.

Aktu beatyfikacji dokonał Ojciec Święty Jan Paweł II w dniu 13 czerwca 1999r. w Warszawie. Dziwne, ale wraz z mężem byłam na tej mszy, i nie sądziłam, że będę mogła chodzić tymi samymi ścieżkami co bł. ks. Józef. A będę, gdyż wybieram się tej niedzieli do Suchar. Swoją drogą ciekawe czy to jedyny święty z Suchar, może jest ich tam więcej – oby.

 

Podobno bł. Józef Jankowski wypowiedział te słowa „Kapłan pośrednik między Bogiem a ludźmi musi zawsze i ciągle stać przed obliczem Boga. Trzeba więc koniecznie pracować nad tym, aby chodzić w obecności Jego”.
Uroczysta Msza Święta w Klasztorze w Sucharach 16 października 2011r. godz. 10.15.

 

                                                                                         Izabela Chudzyńska