Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: WSTYD!!!

Sytuacja została zgłoszona na zebraniu wychowawcy kl 4 . Ciekawe, co z tym zrobi. Pewnie jak zawsze będą bronić koleżanki. Przeklina nauczyciel, przeklinają dzieciaki na potęgę. ,,Dzień dobry,, nie usłyszysz, ale łacinę bez przerwy. Oczywiście na koniec roku wszyscy zachowania wzorowe, bo jakże by  . . .
Ilość odwiedzin: 244231
Ilość wywołań: 456265
Stronę przegląda: 4 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 2835 dni temu

[Animacja1]

Krakowska wyprawa

 Tym razem celem nie było tradycyjne zwiedzanie zabytków, ale kultura przez duże "K". Dostaliśmy zaproszenie na wernisaż wystawy pt. "Turner. Malarz żywiołów" w Muzeum Narodowym w Krakowie.
 William Turner (1775-1851) to największy malarz angielskiego romantyzmu, prekursor impresjonizmu i symbolizmu.
Wystawę przygotował Bucerius Kunst Forum Hamburgu. Pokazane są na niej 84 dzieła Turnera przedstawiające żywioły ziemi, wody, powietrza i ognia, pochodzące z Galerii Tate oraz kolekcji angielskich i amerykańskich. Turner pozostawił po sobie prawie 30 tys. prac. Wystawa jest czynna do 08.01.2012r.
Uwaga praktyczna : ponieważ wystawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem, wydłużono godziny otwarcia w piątki do 20.00, a w ostatnim tygodniu wystawa jest czynna także w poniedziałek.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Krakowskim Salonie Poezji, który mieści się w gościnnych progach Teatru im. Juliusza Słowackiego. Twórcą Salonu jest Anna Dymna. W każdą niedzielę o godz.12.00 znani aktorzy czytają wiersze ulubionych poetów. Poezji towarzyszy muzyka. Do tej pory odbyło się już ponad 300 takich spotkań. Wstęp jest bezpłatny.

Uwaga praktyczna: aby mieć miejsce siedzące w pięknym foyer Teatru należy wybrać się w sobotę rano, ok.7.30 i stanąć przed kasą, która jest czynna od 9.00. Tylko w ten sposób można zdobyć wejściówkę. Miejsc siedzących jest ok.50.Reszta spragnionych poezji na żywo siada i stoi gdzie popadnie, także na schodach. Salon istnieje tylko i wyłącznie dzięki sponsorom prywatnym i pomocy miasta Krakowa i Małopolski. Gospodarzem Salonu oprócz Anny Dymnej jest Anna Burzyńska, Józef Opalski i Bronisław Maj.

16.10.2011r. gościem Salonu był Jacek Cygan, który wraz z przyjaciółmi recytował swoje mniej znane wiersze z tomiku pt. "Pies w tunelu". Słowa piękne, mądre i liryczne, pobudzające do myślenia. Do tego wypowiedziane w pięknych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego.

Między jednym wydarzeniem kulturalnym, a drugim spacer na Wawel, a po drodze kościół pw. Św. Piotra i Pawła, kościół św. Andrzeja, pomnik ks. Piotra Skargi, pomnik Tadeusza Kościuszki, kościół Mariacki, Sukiennice i inne zabytki.

                                                  Teks i zdjęcia:  Ewa i Andrzej Grzelak