Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: Xxxxx

Ale ci ludzie tego wójta są nachalni!!!!! Nie chciałem im otworzyć dzwi, bo nie miałem przyjemność z nimi rozmawiać, a tym bardziej tego kalendarza do niczego mi przydatnego, to tak długo stali pod drzwiami, aż wyjdę na zewnątrz!!!!! Nie źle musiał im na "wtykać" do tych głów, że tak desperacko podc . . .
Ilość odwiedzin: 271626
Ilość wywołań: 488896
Stronę przegląda: 9 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3163 dni temu

[Animacja1]

W Kruszynie wygrała nowa jakość za 1 mln zł

Na ostatniej sesji głosami 8 prowójtowych radnych zapadła decyzja o rozbudowie w 2012r. świetlicy w Kruszynie za ogromną kwotę - miliona złotych (600 tys. zł z kasy gminy). Wicewójt określił to nawet mianem wprowadzania nowej jakości do Kruszyna. Dla porównania za takie pieniądze można wybudować 2 – 3 domy jednorodzinne.
Nasuwa się pytanie - czy był to najbardziej palący problem w Kruszynie? Czy faktycznie świetlica była za mała? Przecież jest ona otwarta od poniedziałku do piątku zaledwie po 4 godziny dziennie, a w pozostałym okresie zazwyczaj stoi pusta. Po co ją więc jeszcze rozbudowywać? Owszem po kilku latach użytkowania wymaga porządnego remontu (elewacja, toalety, podłogi i ściany), ale nie budowy piętra. Na remonty też są pieniądze unijne i można je wykonać za 50-100 tys. zł. Za pozostałą kwotę można byłoby załatwić problem remontu budynku szkoły w Kruszynie (od wielu miesięcy nie ma ok. 300 tys. zł na remont uszkodzonej ściany sali gimnastycznej) oraz zbudować drogę bądź kilka chodników.
Na marginesie,  zgodnie z ekspertyzą techniczną wykonaną przez rzeczoznawcę w  październiku 2010r. stan techniczny blacharki okapu i ściany osłonowej sali gimnastycznej - cytuję "stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia przebywających w pobliżu osób. Dla uczniów i personelu szkoły należy wprowadzić zakaz przechodzenia pod ścianami - od strony zewnętrznej - sali gimnastycznej". Zgodnie z kosztorysem inwestorskim remont kosztowałby gminę od 263 tys. do 325 tys. zł.
Niestety wójt zaproponował, a 8 prowójtowych radnych to przegłosowało, że na 2012r. na remont sześciu naszych szkół przeznaczona zostanie zaledwie kwota 103 tys. zł.
Dodać należy, że radni z klubu "Nasza Gmina Sicienko" po zdobyciu informacji o istnieniu problemu i ekspertyzy podjęli temat. W odpowiedzi wójta z 7 listopada ub. r. na ich pismo pojawiło się nawet optymistyczne zdanie, że projekt wzmocnienia ściany "realizowany powinien być w przyszłym roku". Ale w budżecie środki na ten cel nie znalazły się. Dla zobrazowania jak wyglądają odpowiedzi od wójta do naszego radnego poniżej załączam pismo w sprawie sali w Kruszynie.

Podsumowując, życie to sztuka podejmowania wyborów. Czasem jest to wybór między świetlicą a salą gimnastyczną, czasami między kortem tenisowym a asfaltem.
Zupełnie niezrozumiałe jest jednak, gdy władza przedkłada komfort zajęć w świetlicy nad bezpieczeństwo dzieci - w wydawałoby się bezpiecznej - szkole gminnej. 

                                                      Prezes Stowarzyszenia Nasza Gmina Sicienko
                                                                         Piotr Chudzyński

Poniżej fragmenty z sesji, na której zapadały decyzje w tej sprawie oraz dyskusja na ten temat.