Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: optymista

Ta gmina to wielka jedna dziura. Nikt normalny nie chce zostać dyrektorem szkoły w Strzelewie czy Samsiecznie bo to dziury, nikomu nie potrzebna świetlica w Dąbrówce bo to dziura , nikomu nie potrzebne ścieżki rowerowe bo po co jeździć do dziur, nikomu nie potrzebne świeże powietrze w Wojnowie bo to . . .
Ilość odwiedzin: 256251
Ilość wywołań: 470489
Stronę przegląda: 6 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 2987 dni temu

[Animacja1]

ACTA - zamach na naszą wolność?

Od kilku dni w mediach rozpętała się prawdziwa burza w sprawie podpisania przez Rząd RP porozumienia ACTA. Do protestu przystąpiło już ponad pół miliona internautów. Czy ACTA to skok na nasze swobody czy też walka z piractwem i troska o poszanowanie praw autorskich?
Stowarzyszenie „Nasza Gmina Sicienko” włącza  się do dyskusji.
Poniżej zamieszczamy krótki film bijący od kilku dni rekordy popularności. W momencie naszej publikacji obejrzało go 1,4 mln osób!!!
Zatem czy jest to zbiorowa globalna choroba, czy też krzyk rozsądku?
Na stronie www.petycjeonline.pl zbierane są podpisy pod „NIE dla ACTA”, gdzie jest krótki komunikat:

26 stycznia przedstawiciele polskiego rządu podpiszą ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement), niezwykle kontrowersyjną umowę międzynarodową, która wprowadzi drastyczne narzędzia służące ochronie własności intelektualnej i ograniczające wolności w sieci. Nie pozwól, aby na Internet padł choć cień międzynarodowej cenzury! Podpisz petycję!

Na Facebooku stronę "Ty głosujesz na ACTA, ja nie głosuję na Ciebie" polubiło ponad 120 tys. użytkowników. W jej opisie znalazło się objaśnienie: "Wszyscy, którzy polubią tę stronę deklarują, że podczas najbliższych wyborów nie poprą polityka ani jego partii, którzy opowiedzą się za podpisaniem ACTA".
My również przyłączamy się do protestu, gdyż NIC o NAS bez NAS. Uważamy, że nie można podpisywać tak ważnych porozumień międzynarodowych „po ciuchu i w ciemno”,  bez prowadzenia konsultacji społecznych, i liczymy, że ludzie w naszej gminie, w naszym powiecie (nie tylko internauci) przyłączą się do tego protestu.

Jeżeli podzielasz nasze obawy wyślij maila lub SMS-a do przyjaciół i znajomych o treści:
NIE dla ACTA – info na: www.nasze-sicienko.pl.

                                                                                       Prezes Stowarzyszenia
                                                                 Nasza Gmina Sicienko
                                                                    Piotr Chudzyński