Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: Hipokryzja

Spotkanie przy ognisku przy ITK - super. Tylko dlaczego podpisują się pod tym dwie osoby. Dlaczego nie jest to inicjatywa po prostu gminna??? Przewodniczący chce jednoczyć, a jednak podstępnie dzieli.Ma to być miłe spotkanie przy kolędadach, bez polityki, a jednak omawianie spraw gminnych to jest po . . .
Ilość odwiedzin: 284497
Ilość wywołań: 504563
Stronę przegląda: 6 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3218 dni temu

[Animacja1]

Najświętsza Maryja Panna z Guadalupe, 15 - 16 września w Sucharach k/Nakła

12 grudnia 1531 r. jak głosi tradycja, Indianinowi św. Juanowi Diego ukazała się Matka Boża (jest to najstarsze maryjne objawienie uznane oficjalnie przez Kościół katolicki). Ubrana była w różową tunikę przepasaną czarną wstęgą, co dla Azteków znaczyło, że była brzemienna. Zwróciła się do Juana Diego słowami „Drogi synku, kocham cię. Jestem Maryja, zawsze Dziewica, Matka Prawdziwego Boga, który daje i zachowuje życie. On jest Stwórcą wszechrzeczy, jest wszechobecny. Jest Panem nieba i ziemi. Chcę mieć świątynię w miejscu, w którym okażę współczucie temu ludowi i wszystkim ludziom, którzy szczerze proszą mnie o pomoc w swej pracy i swoich smutkach. Tutaj zobaczę ich łzy. Ale uspokoję ich i pocieszę. Idź teraz i powiedz biskupowi co tu widziałeś i słyszałeś.”
Juan poszedł do biskupa Meksyku, ale on nie dał mu wiary. Dlatego podczas kolejnego spotkania z Maryją poprosił o jakiś znak. Wówczas Maryja poleciła mu nazbierać kwiatów w płaszcz. Kiedy ponownie udał się do biskupa w jego obecności rozwiązał rogi swego płaszcza, a na podłogę posypały się kastylijskie róże, zaś na rozwiniętym płaszczu obecni ujrzeli wizerunek Matki Boskiej. Właśnie ów płaszcz św. Juana Diego wisi do dziś w sanktuarium wybudowanym na miejscu objawienia, i na nim widnieje słynny wizerunek Matki Bożej z Guadalupe („Guadalupe” to prawdopodobnie przekręcone przez Hiszpanów indiańskie słowo oznaczające „Ta, która depcze węża”).
3 maja 1953 roku kardynał Miranda y Gomez na prośbę polskiego Episkopatu oddał Polskę w opiekę Matki Bożej z Guadalupe. Do dziś kopia obrazu krąży po polskich kościołach. W Sucharach będzie w sobotę i niedzielę.
Msze święte w sucharzańskiej kaplicy
•    sobota - godz. 19.30;
•    niedziela - godz. 14.00.
                                                                                     Izabela Chudzyńska