Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 295829
Ilość wywołań: 517538
Stronę przegląda: 4 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3407 dni temu

[Animacja1]

Podsumowanie prac wolontariuszy z Citi Handlowy w powiecie bydgoskim

Od 1 czerwca do 7 lipca trwały prace wolontariuszy Citi Handlowy w ramach obchodów Światowego Dnia Citi dla Społeczności. W całej Polsce zrealizowano ponad 130 projektów. W powiecie bydgoskim w pracę na rzecz społeczności lokalnych zaangażowanych było prawie 30 wolontariuszy, a liczba beneficjentów szacowana jest na ponad 240 osób.

Program Wolontariatu w Citi Handlowy pozwala pracownikom identyfikować i rozwiązywać problemy społeczne w ich najbliższym otoczeniu. Budowane są i podtrzymywane wyjątkowe relacje międzyludzkie pomiędzy wolontariuszami, a odbiorcami ich wsparcia. Wśród projektów realizowanych przez wolontariuszy znalazły się zarówno nowe inicjatywy, jak i kontynuowane były działania z zeszłych lat. Wolontariusze Citi Handlowy już po raz czwarty zaangażowali się
w prace w Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach. W tym roku dla dzieci z klas IV-VI przeprowadzone zostały warsztaty i quizy na temat zdrowego odżywiania. W latach ubiegłych wolontariusze przygotowywali wspólnie z uczniami gazetkę szkolną oraz prowadzili zajęcia edukacyjne.

Po raz szósty wolontariusze pracowali także w Sicienku. W tym roku celem przedsięwzięcia pod hasłem „Projekt z projektem” - oprócz wyremontowania szatni dziewcząt i chłopców w Zespole Szkół w Sicienku -  było rozpowszechnienie idei wolontariatu wśród młodzieży gimnazjalnej. Wolontariusze Citi Handlowy przeprowadzili warsztaty obejmujące naukę planowania i realizacji działań w ramach projektu społecznego. Grupa gimnazjalistów pod kierunkiem wolontariuszy przygotowała wniosek projektowy, sporządziła jego budżet, wzięła również udział w planowaniu poszczególnych działań i ich realizacji.

Dodatkowych informacji udzielają:

Dorota Szostek - Rustecka, Dyrektor Biura Prasowego Citi Handlowy, tel. (+48 22) 690 10 49,
e-mail: dorota.szostekrustecka@citi.com

Krzysztof Kaczmar, Prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, tel. 501 128 882, e-mail: krzysztof.kaczmar@kronenberg.org.pl