Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: Xxxxx

Ale ci ludzie tego wójta są nachalni!!!!! Nie chciałem im otworzyć dzwi, bo nie miałem przyjemność z nimi rozmawiać, a tym bardziej tego kalendarza do niczego mi przydatnego, to tak długo stali pod drzwiami, aż wyjdę na zewnątrz!!!!! Nie źle musiał im na "wtykać" do tych głów, że tak desperacko podc . . .
Ilość odwiedzin: 271626
Ilość wywołań: 488896
Stronę przegląda: 9 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3163 dni temu

[Animacja1]

Podsumowanie prac wolontariuszy z Citi Handlowy w powiecie bydgoskim

Od 1 czerwca do 7 lipca trwały prace wolontariuszy Citi Handlowy w ramach obchodów Światowego Dnia Citi dla Społeczności. W całej Polsce zrealizowano ponad 130 projektów. W powiecie bydgoskim w pracę na rzecz społeczności lokalnych zaangażowanych było prawie 30 wolontariuszy, a liczba beneficjentów szacowana jest na ponad 240 osób.

Program Wolontariatu w Citi Handlowy pozwala pracownikom identyfikować i rozwiązywać problemy społeczne w ich najbliższym otoczeniu. Budowane są i podtrzymywane wyjątkowe relacje międzyludzkie pomiędzy wolontariuszami, a odbiorcami ich wsparcia. Wśród projektów realizowanych przez wolontariuszy znalazły się zarówno nowe inicjatywy, jak i kontynuowane były działania z zeszłych lat. Wolontariusze Citi Handlowy już po raz czwarty zaangażowali się
w prace w Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach. W tym roku dla dzieci z klas IV-VI przeprowadzone zostały warsztaty i quizy na temat zdrowego odżywiania. W latach ubiegłych wolontariusze przygotowywali wspólnie z uczniami gazetkę szkolną oraz prowadzili zajęcia edukacyjne.

Po raz szósty wolontariusze pracowali także w Sicienku. W tym roku celem przedsięwzięcia pod hasłem „Projekt z projektem” - oprócz wyremontowania szatni dziewcząt i chłopców w Zespole Szkół w Sicienku -  było rozpowszechnienie idei wolontariatu wśród młodzieży gimnazjalnej. Wolontariusze Citi Handlowy przeprowadzili warsztaty obejmujące naukę planowania i realizacji działań w ramach projektu społecznego. Grupa gimnazjalistów pod kierunkiem wolontariuszy przygotowała wniosek projektowy, sporządziła jego budżet, wzięła również udział w planowaniu poszczególnych działań i ich realizacji.

Dodatkowych informacji udzielają:

Dorota Szostek - Rustecka, Dyrektor Biura Prasowego Citi Handlowy, tel. (+48 22) 690 10 49,
e-mail: dorota.szostekrustecka@citi.com

Krzysztof Kaczmar, Prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, tel. 501 128 882, e-mail: krzysztof.kaczmar@kronenberg.org.pl