Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: mieszkaniec 2

Jak to możliwe , że opłata za wywóz śmieci wzrosła a częstotliwość odbioru przez firmę Corimp zmalała z 2 razy w miesiącu do 1 raz na miesiąc. Wg prostych obliczeń koszty związane z odbiorem spadły o połowę. Dzieje się tak , jak w sposób bezprzetargowy wybiera się firmę do wywozu śmieci. Ceny za wy . . .
Ilość odwiedzin: 249639
Ilość wywołań: 462381
Stronę przegląda: 6 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 2895 dni temu

[Animacja1]

Podsumowanie prac wolontariuszy z Citi Handlowy w powiecie bydgoskim

Od 1 czerwca do 7 lipca trwały prace wolontariuszy Citi Handlowy w ramach obchodów Światowego Dnia Citi dla Społeczności. W całej Polsce zrealizowano ponad 130 projektów. W powiecie bydgoskim w pracę na rzecz społeczności lokalnych zaangażowanych było prawie 30 wolontariuszy, a liczba beneficjentów szacowana jest na ponad 240 osób.

Program Wolontariatu w Citi Handlowy pozwala pracownikom identyfikować i rozwiązywać problemy społeczne w ich najbliższym otoczeniu. Budowane są i podtrzymywane wyjątkowe relacje międzyludzkie pomiędzy wolontariuszami, a odbiorcami ich wsparcia. Wśród projektów realizowanych przez wolontariuszy znalazły się zarówno nowe inicjatywy, jak i kontynuowane były działania z zeszłych lat. Wolontariusze Citi Handlowy już po raz czwarty zaangażowali się
w prace w Szkole Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach. W tym roku dla dzieci z klas IV-VI przeprowadzone zostały warsztaty i quizy na temat zdrowego odżywiania. W latach ubiegłych wolontariusze przygotowywali wspólnie z uczniami gazetkę szkolną oraz prowadzili zajęcia edukacyjne.

Po raz szósty wolontariusze pracowali także w Sicienku. W tym roku celem przedsięwzięcia pod hasłem „Projekt z projektem” - oprócz wyremontowania szatni dziewcząt i chłopców w Zespole Szkół w Sicienku -  było rozpowszechnienie idei wolontariatu wśród młodzieży gimnazjalnej. Wolontariusze Citi Handlowy przeprowadzili warsztaty obejmujące naukę planowania i realizacji działań w ramach projektu społecznego. Grupa gimnazjalistów pod kierunkiem wolontariuszy przygotowała wniosek projektowy, sporządziła jego budżet, wzięła również udział w planowaniu poszczególnych działań i ich realizacji.

Dodatkowych informacji udzielają:

Dorota Szostek - Rustecka, Dyrektor Biura Prasowego Citi Handlowy, tel. (+48 22) 690 10 49,
e-mail: dorota.szostekrustecka@citi.com

Krzysztof Kaczmar, Prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, tel. 501 128 882, e-mail: krzysztof.kaczmar@kronenberg.org.pl