Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: mieszkanka

Podzielam zdanie poprzedników o tej inicjatywie spotkania mieszkańców sołectwa Sicienko przy ognisku. To "poznajmy się" jest tak samo prawdziwe jak hasła przedwyborcze jednego z kandydatów na radnego: "Łączyć a nie dzielić" , "Współpracować a nie rywalizować". Nie dajmy się zwariować i nabrać na te  . . .
Ilość odwiedzin: 285137
Ilość wywołań: 505318
Stronę przegląda: 5 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3222 dni temu

[Animacja1]

Udana akcja w Sicienku

W ramach czwartej edycji akcji „Szlakiem ośmiu kropli nadziei III”, ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa dotarł 6 lipca do Sicienka. Organizatorami akcji na terenie gminy Sicienko byli: radny Andrzej Kubiak oraz Stowarzyszenie „Nasza Gmina Sicienko”. W tym roku informacja o akcji rozpowszechniana była poprzez zaprzyjaźnionych księży, przedsiębiorców (zwłaszcza sklepikarzy), stronę internetową stowarzyszenia oraz osobiste prośby członków naszego stowarzyszenia do znajomych z facebooka.
Dzięki uprzejmości Ewy i Andrzeja Grzelak „krwiobus” (ruchoma stacja krwiodawstwa) mógł korzystać z gościnności przychodni „GEMED” w Sicienku. Tegoroczna akcja była bardzo udana. Zdecydowanych na oddanie krwi było 42 osoby (rok wcześniej było ich 35). Części osób z przyczyn zdrowotnych (np. zbyt niski poziom hemoglobiny we krwi) nie udało się jej oddać. Po badaniach lekarskich do oddania krwi zakwalifikowało się 28 osób (w 2013r. – 25), które oddały niemal 13 litrów tego życiodajnego płynu. Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do takiego wyniku, a zwłaszcza tym, którzy nie bacząc na wakacje, 30-stopniowe upały i niedzielę, zdecydowali się pomóc i być może sprawili, że tym pięknym gestem uratowali właśnie czyjeś życie. Jako organizatorzy jesteśmy dumni, że wśród takich ludzi dane jest nam mieszkać.
                                                                                   Prezes Stowarzyszenia
                                                                                  „Nasza Gmina Sicienko”
                                                                                        Piotr Chudzyński