Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: mieszkaniec

Każdy kto ma elementarną wiedzę wie że nowy wójt nie może zwalniać ludzi, bo mu kodeks pracy na to nie pozwala, nigdzie się tak nie dzieje, każdy kto twierdzi inaczej jest mega niekompletowany
Ilość odwiedzin: 271933
Ilość wywołań: 489285
Stronę przegląda: 8 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3165 dni temu

[Animacja1]

Relacja z Rajdu Kolumb 2015

7 czerwca, już po raz czwarty, wyruszył rajd rowerowy „Kolumb”. Specyfiką tego rajdu jest to, iż składa się z kliku grup. W tym roku poza rowerzystami z gminy Sicienko i Nakło, dołączyła do nas niemal 50 osobowa grupa z Mroczy.
Miejscem spotkania grup był plac przed kościołem w Samsiecznie. Tam też odbyła się msza święta koncelebrowana przez ks. Andrzeja Sobaszka – członka Stowarzyszenia „Rycerze Kolumba”. W dalszą trasę uczestnicy rajdu ruszyli razem, choć po kilku kilometrach, część „rowerowych wyczynowców” odłączyła się na specjalnie dla nich wytyczoną czarną trasę (czyli trudną).
Rajd kończył się w Samsieczynku. Uczestnicy rajdu mieli tam możność posilenia się kiełbasą, ciastem, a dzieci dodatkowo lodami. Dodatkową coroczną atrakcją rajdu jest gra terenowa dla najmłodszych „Poszukiwacze skarbów”. Tym razem skarbem okazały się „otwieraczo-latarki”. Pogoda, jak też ilość chętnych do aktywnego wypoczynku dopisała, było nas około 200 osób.
                                                                       Prezes Stowarzyszenia
                                                                    „Nasza Gmina Sicienko”
                                                                          Piotr Chudzyński


Poniżej krótki film z rajdu


oraz zdjęcia z rajdu i podziękowania
PODZIĘKOWANIA
Za pomoc w organizacji rajdu szczególnie dziękujemy:
Burmistrzowi Mroczy Leszkowi Klesińskiemu, Staroście Bydgoskiemu Wojciechowi Porzych, Wicestaroście Nakielskiemu Andrzejowi Kinderman, Przewodniczącemu Rady MiG Mrocza Andrzejowi Brzósce, Prezesowi Banku Spółdzielczego w Nakle Markowi Bielińskiemu, Ewie i Andrzejowi Grzelakom, Krzysztofowi Wojnowskiemu, Beacie Henke, Radosławowi Pubanc, Szymonowi Karolczakowi,  Agnieszce i Leszkowi Przybyszom, Aleksandrze Szymanowskiej, Leszkowi Tadych, Feliksowi Strzelewicz, Marioli Rakowskiej, Barbarze Strzelewicz, Robertowi Gębarze, KGW z Suchar, KGW z Samsieczynka (goszczenie u Was to prawdziwa przyjemność), Strażakom z Suchar, Samsieczynka, Nakła i Mroczy, Harcerzom z ZHR oraz firmom Coca-Cola, Ratpol i Galster.