Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 295926
Ilość wywołań: 517643
Stronę przegląda: 3 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3413 dni temu

[Animacja1]

Relacja z Rajdu Kolumb 2015

7 czerwca, już po raz czwarty, wyruszył rajd rowerowy „Kolumb”. Specyfiką tego rajdu jest to, iż składa się z kliku grup. W tym roku poza rowerzystami z gminy Sicienko i Nakło, dołączyła do nas niemal 50 osobowa grupa z Mroczy.
Miejscem spotkania grup był plac przed kościołem w Samsiecznie. Tam też odbyła się msza święta koncelebrowana przez ks. Andrzeja Sobaszka – członka Stowarzyszenia „Rycerze Kolumba”. W dalszą trasę uczestnicy rajdu ruszyli razem, choć po kilku kilometrach, część „rowerowych wyczynowców” odłączyła się na specjalnie dla nich wytyczoną czarną trasę (czyli trudną).
Rajd kończył się w Samsieczynku. Uczestnicy rajdu mieli tam możność posilenia się kiełbasą, ciastem, a dzieci dodatkowo lodami. Dodatkową coroczną atrakcją rajdu jest gra terenowa dla najmłodszych „Poszukiwacze skarbów”. Tym razem skarbem okazały się „otwieraczo-latarki”. Pogoda, jak też ilość chętnych do aktywnego wypoczynku dopisała, było nas około 200 osób.
                                                                       Prezes Stowarzyszenia
                                                                    „Nasza Gmina Sicienko”
                                                                          Piotr Chudzyński


Poniżej krótki film z rajdu


oraz zdjęcia z rajdu i podziękowania
PODZIĘKOWANIA
Za pomoc w organizacji rajdu szczególnie dziękujemy:
Burmistrzowi Mroczy Leszkowi Klesińskiemu, Staroście Bydgoskiemu Wojciechowi Porzych, Wicestaroście Nakielskiemu Andrzejowi Kinderman, Przewodniczącemu Rady MiG Mrocza Andrzejowi Brzósce, Prezesowi Banku Spółdzielczego w Nakle Markowi Bielińskiemu, Ewie i Andrzejowi Grzelakom, Krzysztofowi Wojnowskiemu, Beacie Henke, Radosławowi Pubanc, Szymonowi Karolczakowi,  Agnieszce i Leszkowi Przybyszom, Aleksandrze Szymanowskiej, Leszkowi Tadych, Feliksowi Strzelewicz, Marioli Rakowskiej, Barbarze Strzelewicz, Robertowi Gębarze, KGW z Suchar, KGW z Samsieczynka (goszczenie u Was to prawdziwa przyjemność), Strażakom z Suchar, Samsieczynka, Nakła i Mroczy, Harcerzom z ZHR oraz firmom Coca-Cola, Ratpol i Galster.