Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: WSTYD!!!

Sytuacja została zgłoszona na zebraniu wychowawcy kl 4 . Ciekawe, co z tym zrobi. Pewnie jak zawsze będą bronić koleżanki. Przeklina nauczyciel, przeklinają dzieciaki na potęgę. ,,Dzień dobry,, nie usłyszysz, ale łacinę bez przerwy. Oczywiście na koniec roku wszyscy zachowania wzorowe, bo jakże by  . . .
Ilość odwiedzin: 244232
Ilość wywołań: 456266
Stronę przegląda: 4 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 2835 dni temu

[Animacja1]

I kwartał 2016 roku w gminie Sicienko

Wybrano wykonawcę budowy:

  • świetlicy w Pawłówku, będzie nim firma „GRAC-BUD” z Ostrowa gm. Mrocza. Budowa ma kosztować 430 tys. zł
  • drogi gminnej w Wierzchucicach  (od starobruku do drogi wojewódzkiej nr 243). Ma nas to kosztować 973 tys. zł. Prace wykona firma SKANSKA S.A.

W marcu ma być wyłoniony wykonawca boiska ze sztuczną trawą w Gliszczu. Gmina zaplanowała na ten cel 90 tys. zł.
W planach jest wydanie 350 tys. zł (w tym kredyt na 280 tys. zł) na zakup wozu strażackiego dla strażaków z Kruszyna oraz dofinansowanie budowy chodnika w Zielonczynie (odcinek od ul. Morenowej do ul Stromej) w wysokości 100 tys. zł. Chodnik będzie budował powiat bydgoski.


Komentarz
Szkoda, że tak się spieszymy z budową świetlicy. Po wybudowaniu węzła drogi S5 w Pawłówku może się okazać, że dla części mieszkańców Sołectwa Pawłówek dostęp do świetlicy będzie bardzo utrudniony i niebezpieczny. Podobny problem jest ze świetlicą w Osówcu, do której dostęp jest też niebezpieczny. Po prostu, świetlica powstała po nie- właściwej stronie bardzo ruchliwej drogi (był już tam wypadek śmiertelny) oraz w fatalnym, podmokłym i zlewnym terenie.

Ponadto, mieszkańcy nadal nie wiedzą co mają zrobić z choinką pozostała po świętach, gruzem po remoncie mieszkań (np. w Nakle i Bydgoszczy raz w roku odbierany jest
przez firmę śmieciową w workach Big-Bag bezpłatnie) oraz jak i przez kogo będzie realizowany w gminie program "Rodzina 500 plus".
                                                                                    Piotr Chudzyński