Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 295936
Ilość wywołań: 517653
Stronę przegląda: 5 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3414 dni temu

[Animacja1]

I kwartał 2016 roku w gminie Sicienko

Wybrano wykonawcę budowy:

  • świetlicy w Pawłówku, będzie nim firma „GRAC-BUD” z Ostrowa gm. Mrocza. Budowa ma kosztować 430 tys. zł
  • drogi gminnej w Wierzchucicach  (od starobruku do drogi wojewódzkiej nr 243). Ma nas to kosztować 973 tys. zł. Prace wykona firma SKANSKA S.A.

W marcu ma być wyłoniony wykonawca boiska ze sztuczną trawą w Gliszczu. Gmina zaplanowała na ten cel 90 tys. zł.
W planach jest wydanie 350 tys. zł (w tym kredyt na 280 tys. zł) na zakup wozu strażackiego dla strażaków z Kruszyna oraz dofinansowanie budowy chodnika w Zielonczynie (odcinek od ul. Morenowej do ul Stromej) w wysokości 100 tys. zł. Chodnik będzie budował powiat bydgoski.


Komentarz
Szkoda, że tak się spieszymy z budową świetlicy. Po wybudowaniu węzła drogi S5 w Pawłówku może się okazać, że dla części mieszkańców Sołectwa Pawłówek dostęp do świetlicy będzie bardzo utrudniony i niebezpieczny. Podobny problem jest ze świetlicą w Osówcu, do której dostęp jest też niebezpieczny. Po prostu, świetlica powstała po nie- właściwej stronie bardzo ruchliwej drogi (był już tam wypadek śmiertelny) oraz w fatalnym, podmokłym i zlewnym terenie.

Ponadto, mieszkańcy nadal nie wiedzą co mają zrobić z choinką pozostała po świętach, gruzem po remoncie mieszkań (np. w Nakle i Bydgoszczy raz w roku odbierany jest
przez firmę śmieciową w workach Big-Bag bezpłatnie) oraz jak i przez kogo będzie realizowany w gminie program "Rodzina 500 plus".
                                                                                    Piotr Chudzyński