Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 295822
Ilość wywołań: 517529
Stronę przegląda: 2 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3406 dni temu

[Animacja1]

V Rajd Rowerowy Kolumb - fotorelacja

19 czerwca 2016r., już po raz piąty, wyruszył rajd rowerowy „Kolumb”. Jego organizatorami byli: Stowarzyszenie „Nasza Gmina Sicienko”, Rycerze Kolumba oraz MGOKiR Mrocza i Nakielskie Stowarzyszenie Sołtysów. W tym roku w rajdzie uczestniczyli rowerzyści z trzech gmin. O godz. 10.30 jednocześnie wyruszyli z gminy Sicienko, Nakło i Mrocza, aby spotkać się w Samsiecznie. W dalszą trasę uczestnicy rajdu ruszyli razem, choć po kilku kilometrach, część „rowerowych wyczynowców” odłączyła się na specjalnie dla nich wytyczoną czarną trasę (czyli trudną).
Rajd skończył się w Samsieczynku. Uczestnicy rajdu mieli tam możność posilenia się kiełbasą, ciastem oraz lodami. Dodatkową atrakcją rajdu była gra terenowa dla dzieci i młodzieży  „Poszukiwacze skarbów”. W tym roku skarbem okazały się „tabliczki przetrwania” i elektroniczne opaski odblaskowe. Pogoda, jak też ilość chętnych do aktywnego wypoczynku dopisała. W rajdzie uczestniczyło ponad 200 osób. W tym roku w rajdzie licznie uczestniczyli samorządowcy (wszyscy na rowerach), m.in. Starosta Bydgoski Wojciech Porzych, Wicestarosta Nakielski Andrzej Kinderman, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bydgoskiego Piotr Chudzyński, Przewodniczący Rady MiG Mrocza Andrzej Brzóska i Radna Gminy Sicienko Emilia Kalinowska.
                                                                                                           Organizatorzy

Poniżej fotorelacja z rajdu (fot. Izabela Chudzyńska, Natalia Cichońska)PODZIĘKOWANIA
Za pomoc w organizacji rajdu i wsparcie szczególnie dziękujemy:
Staroście Nakielskiemu Tomaszowi Miłowskiemu, Staroście Bydgoskiemu Wojciechowi Porzych, Burmistrzowi Mroczy Leszkowi Klesińskiemu, Burmistrzowi Nakła Sławomirowi Napierale, Biskupowi Janowi Tyrawie, Wicestaroście Nakielskiemu Andrzejowi Kinderman, Przewodniczącemu Rady MiG Mrocza Andrzejowi Brzósce, Z-cy Dyrektora MGOKiR Kamili Łącznej, Leszkowi Przybysz, Ewie i Andrzejowi Grzelakom, Krzysztofowi Wojnowskiemu, Beacie Henke, Zbigniewowi Erdmann, Dionizemu Wojnowskiemu, Natalii Cichońskiej, Jurkowi Olejarz, Radosławowi Pubanc, Szymonowi Karolczakowi, Karolowi Tydda, Leszkowi Tadych, Feliksowi Strzelewicz, Marioli Rakowskiej, Barbarze Strzelewicz, KGW z Suchar, KGW z Samsieczynka (za wspaniałą gościnę), Strażakom z Suchar, Samsieczynka, Nakła i Mroczy, Harcerzom z ZHR oraz firmom: Ratpol, Cukrowni Nakło i PPH Zelan.