Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: Balowiczka

Wspaniałe, kulturalne bale, na które przychodzi bardzo dużo osób i zawsze świetnie się bawią. Chyba ktoś zazdrości, bo w tutejszej szkole wielki problem z wynajęciem sali do czegokolwiek. Zawsze jakieś ale...
Ilość odwiedzin: 252477
Ilość wywołań: 465929
Stronę przegląda: 4 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 2927 dni temu

[Animacja1]

Taką mamy młodzież w Sicienku

W ramach siódmej już edycji akcji „Szlakiem ośmiu kropli nadziei”, dzięki Ewie i Andrzejowi Grzelak „Krwiobus” mógł korzystać z gościnności Przychodni „GEMED” w Sicienku. W tym roku zdecydowanych na oddanie krwi było 45 osób. Po badaniach lekarskich do oddania krwi zakwalifikowało się 36 osób (w 2016r. 43, w 2015r. – 34, 2014r. – 28, a w 2013r. – 25), które oddały 16,2 litry (w ubiegłym roku 19 litrów, a w 2015 - 15,5 litra). Co jest jednym z lepszych wyników spośród akcji przeprowadzonych w ostatnich 7. latach w gminie Sicienko. Zdaniem służby medycznej wyróżnikiem tegorocznej akcji była bardzo duża ilość młodych ludzi oddająca krew po raz pierwszy. W akcji uczestniczyli honorowi dawcy z gminy Sicienko i jej okolic. Na pytanie dlaczego to robią, na ogół odpowiadali, że chcą pomóc innym oraz że może kiedyś sami będą potrzebować takiej pomocy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom, którzy nie bacząc na wakacje i niedzielę, zdecydowali się pomóc i być może sprawili, że tym pięknym gestem uratowali właśnie czyjeś życie. Jako organizatorzy jesteśmy dumni, że wśród takich ludzi dane jest nam mieszkać.
                                                                                 Prezes Stowarzyszenia
                                                                              „Nasza Gmina Sicienko”
                                                                                   Piotr Chudzyński


Panie były bardzo dzielne


i robiły to z uśmiechem


Ta ładna dziewczynka tak czekała na swojego tatę


Andrzej doglądał wszyskiego


Nie przesądzałbym kto był twardszy


... i już po wszyskim. Dzisiaj ja pomogłam, może jutro ktoś pomoże mi