Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: Szukacie dziury w całym

Zamiast cieszyć się że ktoś organizuje spotkania wspólny śpiew kiełbasę drożdżówke to wy wiecznie wymyślacie. Czy za Wachem czy za Chudzińskim. Ile lat spór toczył sie o Park bo tam siedzą żule z dzieckiem na spacer iść sie nie da nic nie jest robione dla mieszkańców a znalazł się jeden z drugim pró . . .
Ilość odwiedzin: 285717
Ilość wywołań: 506004
Stronę przegląda: 2 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3225 dni temu

[Animacja1]

Eko-bezradność gminy

Od wielu lat problemem pozostaje sposób składowania i utylizacji odpadów, w postaci zużytych tekstyliów, odzieży i obuwia, jaka ma miejsce na terenie po byłym lumpeksie w Wojnowie (wcześniej firma „Bega”). Od lat również mieszkańcy Wojnowa i okolic zgłaszają problem dymu jaki wydobywa się z kotłowni będącej na terenie ww. posesji. Ich zdaniem zarówno barwa dymu, jak i jego zapach, jest zupełnie inny od tego jaki wydobywa się podczas spalania np. drewna bądź węgla.
W tej sprawie dwa miesiące temu wystąpiliśmy z radnym Radkiem Kempińskim m.in. do Wójta Gminy Sicienko o interwencję. Jednak jego zdaniem (w wielkim skrócie, bo odpowiedź była na dwie strony), w tym przypadku nic nie można zrobić, i - cytuję - „być może w miesiącu maju br. będziemy mieli do czynienia z nowym bardziej odpowiedzialnym właścicielem”.
Wracamy zatem do tematu, gdyż lada moment będziemy mieli miesiąc maj, w wraz z nim konfrontację marzeń z brudną rzeczywistością, w której można bezkarnie przez kilkanaście lat zatruwać środowisko, bo przecież władza znowu nic nie może.
                                                                               Piotr Chudzyński
                                                                            Prezes Stowarzyszenia
                                                                            Nasza Gmina Sicienko