Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 295822
Ilość wywołań: 517529
Stronę przegląda: 2 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3406 dni temu

[Animacja1]

Fotorelacja z Rajdu Rowerowego „Kolumb 2018”

3 czerwca, już po raz siódmy, wyruszył rajd rowerowy „Kolumb”. Jego współorganizatorem było Stowarzyszenie „Nasza Gmina Sicienko”. W tym roku przekrój wiekowy uczestników rajdu był bardzo szeroki, w rajdzie brali udział zarówno 2. letnie dzieci (póki co na siedzisku rodzica), jak i ponad 70. letnie osoby. W rajdzie uczestniczyli rowerzyści z trzech gmin.
O godz. 8.30 jednocześnie wyruszyli z gmin: Sicienko, Nakło i Mrocza, aby spotkać się przed kościołem w Wierzchucinku. Tam też odbyła się Msza święta. W dalszą trasę uczestnicy rajdu ruszyli razem. Po kilkuset  metrach dojechali do lasu przy plaży w Wierzchucinku. Tam odbyła się gra terenowa dla dzieci i młodzieży „Poszukiwacze skarbów”.
Rajd skończył się przy świetlicy wiejskiej w Samsieczynku. Uczestnicy rajdu mieli tam możność posilenia się kiełbasą i słodyczami, a na najmłodszych czekały dodatkowe zabawy muzyczne. W tym roku dopisała zarówno pogoda, jak też ilość chętnych do aktywnego wypoczynku. W rajdzie uczestniczyło około 160 osób.

                                                                           Piotr Chudzyński
                                                                        Prezes Stowarzyszenia
                                                                         Nasza Gmina Sicienko
PODZIĘKOWANIA
Za pomoc w organizacji rajdu i wsparcie szczególnie dziękujemy:
Staroście Nakielskiemu Tomaszowi Miłowskiemu, Prezesowi Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią Markowi Bielińskiemu, Staroście Bydgoskiemu Wojciechowi Porzych, Burmistrzowi Mroczy Leszkowi Klesińskiemu, Burmistrzowi Nakła Sławomirowi Napierale, Biskupowi Janowi Tyrawie (za patronat), Wicestaroście Nakielskiemu Andrzejowi Kinderman, Przewodniczącemu Rady MiG Mrocza Andrzejowi Brzósce, Dyrektorowi MGOKiR Marianowi Wiśniewskiemu, Leszkowi Przybysz, Andrzejowi Grzelak, Beacie Henke, Zbigniewowi Erdmann, Monice i Danielowi Olejarz, KGW z Suchar, KGW z Samsieczynka (za wspaniałą gościnę), Strażakom z Suchar i Samsieczynka, Związkowi Strzeleckiemu „Strzelec” Oddział Nakło oraz ARiMR w Nakle, Firmie Rad-Pol z Sicienka, Cukrowni Nakło, Poczcie Polskiej, PPH Zelan, San-Met Leszek Tadych i Cafe Emilia.