Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 295822
Ilość wywołań: 517529
Stronę przegląda: 2 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3406 dni temu

[Animacja1]

Oddawali krew w Sicienku

W ramach ósmej już edycji akcji „Szlakiem ośmiu kropli nadziei”, dzięki Ewie i Andrzejowi Grzelak „Krwiobus” mógł korzystać z gościnności Przychodni „GEMED” w Sicienku. W tym roku zdecydowanych na oddanie krwi było 43 osoby. Po badaniach lekarskich do oddania krwi zakwalifikowało się 35 osób (w 2017 - 36, w 2016r. - 43, w 2015r. – 34, 2014r. – 28, a w 2013r. – 25), które oddały 15,75 litry (w ubiegłym roku 16,2). Co jest jednym z lepszych wyników spośród akcji przeprowadzonych w ostatnich 8. latach w gminie Sicienko.
W tegorocznej akcji widoczne były zmiany związane ze zmianą przepisów o ochronie danych osobowych tzw. RODO, dane krwiodawców spisywane były wewnątrz autobusu, co nieco spowalniało kwalifikację. W akcji uczestniczyli honorowi dawcy z gminy Sicienko i jej okolic.
Serdecznie dziękujemy wszystkim ludziom, którzy nie bacząc na wakacje i niedzielę, zdecydowali się pomóc i być może sprawili, że tym pięknym gestem uratowali właśnie czyjeś życie. Jako organizatorzy jesteśmy dumni, że wśród takich ludzi dane jest nam mieszkać.
                                                            Prezes Stowarzyszenia
                                                          „Nasza Gmina Sicienko”
                                                               Piotr Chudzyński