Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 294695
Ilość wywołań: 516306
Stronę przegląda: 3 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3353 dni temu

[Animacja1]

Mieszkanie w Sicienku wycenione poniżej 50 tys. zł wywołuje emocje

Ostatnia „zawrzało” w gminie Sicienko. Powodem tego była decyzja o sprzedaży jednego z mieszkań w Sicienku. Wójt powołując się na uchwałę rady gminy z 2004r. twierdzi, że uchwała nie daje mu żadnej swobody i musi ją zrealizować (czyli sprzedać lokal). Zatem pojawia się pytanie: dlaczego wójt realizuje ją dopiero po 7 latach, i to po śmierci głównego najemcy? Zgodnie z prawem, aby najemca mógł wykupić lokal musi wcześniej dostać od wójta zawiadomienie, że może ten lokal kupić i za jaką cenę, a na podjęcie decyzji o zakupie ma jedynie 21 dni. Póki tego nie zrobi żaden najemca mieszkania nie kupi. Zatem jeżeli wójt chciał faktycznie uhonorować zasłużoną mieszkankę naszej gminy to właściwym byłoby, aby zrobić to jeszcze za jej życia.

Ponadto, wycena tego mieszkania jest zdumiewająca. W Sicienku nikt nie kupi mieszkania o wielkości 34 m2 za cenę 44,7 tys. zł. Wartość rynkowa takich mieszkań waha się od 100 do 130 tys. zł
Stąd nie dziwi zaangażowanie części radnych (w tym i przewodniczącej) i ich opinia, że tego typu mieszkania powinny zostać w zasobach gminy, a sprzedaż powinna dotyczyć mieszkań zbędnych gminie za cenę rynkową.

Na marginesie, przeprowadzenie weryfikacji wykonanej wyceny mieszkania, w trybie art. 157 ustawy o gospodarce nieruchomościami, czyli przez Federację Rzeczoznawców Majątkowych, zapewne rozwiałaby część wątpliwości.  

         
                                                Prezes Stowarzyszenia
                                                         Nasza Gmina Sicienko
                                                             Piotr Chudzyński