Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 294695
Ilość wywołań: 516306
Stronę przegląda: 3 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3353 dni temu

[Animacja1]

Komentarz podpisany przez zespół „Wrzos” jest dla mnie sporym zaskoczeniem.

Publikuje go tylko dlatego, że dotyczy mojej osoby. Na co dzień dbam o to, aby na tej stronie nie było treści: naruszających godność człowieka, pisanych w sposób wulgarny, bądź jak w tym przypadku zawierających pogróżki.

Ideą komentarzy jest wymiana poglądów i wyrażanie opinii dotyczących naszej gminy. Każdy mieszkaniec ma prawo wypowiedzieć się jak ocenia pracę włodarza, urzędnika, swojego radnego, itd., ale nie ma prawa tykać jego życia osobistego. 
Radny nie reprezentuje siebie, ale mieszkańców którzy go wybrali. Skoro zdecydował się być radnym to musi brać pod uwagę to, iż czasami dla dobra tych mieszkańców musi głosować inaczej niżby oczekiwał od niego wójt. A jeżeli czuje, że np. sytuacja rodzinna na taką niezależność  mu nie pozwala nie powinien kandydować na radnego. Powinien być też jak żona Cezara – zawsze poza podejrzeniami, że korzysta z przychylności włodarza.

P
oza tym, jeżeli  ktoś decyduje się na objęcie funkcji publicznej musi liczyć się również z krytyką. Nie może być tak, że o władzy możemy mówić tylko dobrze lub milczeć. Wraz z upadkiem komuny raczej bezpowrotnie zakończył się okres jednomyślności narodu (a w gminie Sicienko na pewno wraz z powstaniem Stowarzyszenia Nasza Gmina Sicienko).

Odnosząc się do tematu wycieczek, zatrudniania „swoich”, wodociągowania działek lub sprzedaży mieszkań gminnych za półdarmo to zdecydowanie powiem, że nie powinno nas dziwić to, że ktoś kupuje na ekstra warunkach mieszkanie (zgodnie z zasadą jak dają to bierz). To wójt powinien dbać o interes gminy. Powinien też widzieć, że jeżeli gmina na sprzedaży  mieszkania traci np. 10 tys. zł, to o te 10 tysięcy mniej wyda na drogi, lampy bądź chodniki (bo zadłużać nie do się w nieskończoność).

Wracając do pierwotnego wątku, muszę przyznać, że  powyższy komentarz (bynajmniej nie wystraszył mnie) był dla mnie raczej dużym zaskoczeniem. Wydawało mi się, że moje dotychczasowe kontakty były zawsze wyłącznie dobre, czego dowodem mogła być duża promocja Zespołu, chociażby na tej stronie.
Najwyraźniej musiałem się mylić.
                   
                                       Piotr Chudzyński