Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: AS

W związku z tragedią w Koszalinie może i u nas warto sprawdzić czy wszystko jest w porządku w kwestiach przeciwpożarowych itp. związanych z bezpieczeństwem mieszkańców?
Ilość odwiedzin: 294695
Ilość wywołań: 516306
Stronę przegląda: 5 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3353 dni temu

[Animacja1]

Czy kryzys zafundowali nam koledzy Staszka?

10 lat temu padły kultowe już słowa „niech Staszek spróbuje sił w biznesie”. I tak to Stanisław Dobrzański były minister obrony (polityk PSL-u, historyk) został szefem jednej z największych firm w Polsce zajmujących się dystrybucją prądu (PSE).
O
d tej pory niewiele się zmieniło nadal o gospodarce decyduje polityka. W kraju przed wyborami podnosi się pensje i emerytury, a w gminach buduje się chodniki i stawia lampy, oczywiście wszystko na kredyt. Przedsiębiorcom oferuje się wysokie podatki, kontrole i mamienie obietnicami, że to się niebawem zmieni. Finałem tej nieodpowiedzialnej zabawy z ekonomią zawsze jest KRYZYS. Teraz mamy taki duży, bo światowy.
Nie jeden polityk powie nam, że to „zjawisko normalne”, że co pewien czas zawsze przychodzi kryzys i nie ma na to rady. To nie prawda. Za każdy kryzys we współczesnym świecie odpowiadają wyłącznie politycy, którzy bezrefleksyjnie przejadają i zadłużają nasze budżety. Ekonomia jest prosta i nie ma w niej miejsca na magię. Wystarczy, że premier lub wójt będzie wydawał tyle ile „zarobi”, a jak zaciągnie dług to niech go spłaci (koniecznie do końca swojej kadencji). To tylko tyle i aż tyle.
A gospodarka, a przedsiębiorcy? Poradzą sobie bez „pomocy”. Gospodarce wystarczy pozwolić się „samoregulować”, a przedsiębiorcom wystarczy nie przeszkadzać, to będzie największe dla nich wsparcie.
A co do Staszków to wolałbym, aby próbowali swoich sił w biznesie wyłącznie za własne pieniądze.
                                                                                  Piotr Chudzyński