Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: Beata

Nie zgadzam się z oświadczeniem p. Kuli w sprawie kanalizacji opisanej w gazecie. Posiadam kanalizację od ponad dwóch lat (musiałam się podłączyć bo Wójt groził mi karą finansową wynikającą z ustawy) i gdybym tylko mogła to bym się odłączyła od tej kanalizacji bo rachunki zwiększyły mi się o ponad 3 . . .
Ilość odwiedzin: 262702
Ilość wywołań: 478224
Stronę przegląda: 1 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 3072 dni temu

[Animacja1]

Mam odczucie, że w tym roku szaleństwo zakupów wygląda nieco inaczej niż w poprzednich latach.

Zazwyczaj witryny sklepowe przyoblekały się w bożonarodzeniowy strój zaraz po Wszystkich Świętych. W tym roku stało się to z miesięcznym opóźnieniem, wystój jest uboższy, a i promocje mniej kuszące. Jednak kuszące czy nie, prezenty i coś na stół trzeba będzie kupić. Jakie zatem prezenty będą królować w te święta i ile zamierzamy na nie wydać?
Niedawno OBOP robił sondaż z którego wynika, że ponad 50 proc. z nas otrzyma w tym roku kosmetyki. W dalszej kolejności są: książki (33 proc.), słodycze (29 proc.) odzież (24 proc.) i perfumy (20 proc.). Koszt prezentu waha się od 50 do 300 zł, jednak najczęściej będzie to kwota od 100 do 200 zł. Oczywiście w tym roku większość produktów jest droższa (inflacja r/r – 4,8 proc.). Słaby rok w rolnictwie oraz grzebanie w mechanizmach rynkowych przez unijnych technokratów podkręciło ceny żywności, a drastyczny wzrost cen oleju napędowego zrobił resztę.
Jednak póki kryzysu nie widać, pod choinką i na naszych stołach, będzie jeszcze tradycyjnie, czyli bogato. Nie ma zatem powodów do zmartwień świątecznych. Zwłaszcza, że żyjemy w wolnym kraju i możemy narzekać na jakość żywności – a nie na jej brak, mamy demokrację i wolność słowa, a dzieci w szkołach uczą się języków obcych i nie wynika to przymusu zaborcy bądź okupanta. Stąd, poza świętem urodzin Jezusa Chrystusa, mamy wiele innych powodów, aby się radować.
                                                                                          Piotr Chudzyński