Nasze SICIENKO - wieści, komentarze, zdjęcia, informator gminny, ogłoszenia - Gmina Sicienko
Autor: zdziwiony

pogoda czasami słoneczna, a że mam kilka dni urlopu patrzę to tu to tam i oczom nie wierzę; jeden dzień, drugi i ho ho a może nawet więcej tych dni jak na szkole w Strzelewie lampa świeci całe dnie " boisko oświeca ". Jednego dnia dyrektorka przyjeżdża 8,55 drugiego 9,10 i tak jak zawsze co dnień to . . .
Ilość odwiedzin: 246810
Ilość wywołań: 459064
Stronę przegląda: 2 użytkowników
Strona powstała 18 lutego 2010, 2860 dni temu

[Animacja1]

Bo był delikatny i wyjątkowo romantyczny

Z ostatniego raportu analityków Deloitte (największa firma doradczo-audytorska w Europie Środkowej) wynika, że w 2012r. ludzie ograniczyli zakupy w sklepach, więc powinniśmy się przygotować na ostre hamowanie gospodarki. Pierwszy też raz od 1989r. nasze wynagrodzenia realnie spadną, gdyż inflacja jest wysoka, szefowie przestali podwyższać pensje, a firmy są zdezorientowane i nie wiedzą czy rozpoczynać nowe inwestycje czy czekać na dalszy rozwój wydarzeń. Ich zdaniem pomocne byłoby ograniczenie podatków i zapowiadana deregulacja zawodów. Tyle raport.
A u nas - po staremu. Podatki rosną, deregulacja stanęła w miejscu i nie wypada już mówić, że jesteśmy zieloną wyspą. Czy tylko w Polsce mamy tak ekonomicznie nierefleksyjnych polityków, że nie próbują ratować gospodarki. Nie. Ten problem jest raczej globalny. Ostatnie 50 lat cywilizowany świat przeżył bez większych wojen i w rozleniwiającym dobrobycie. Media utwierdziły nas w przekonaniu, że trzeba być tolerancyjnym dla przestępców, akceptującym dla dewiacji, a polityk powinien być na luzie i mieć kolejną piękną żonę.
Proszę sobie odpowiedzieć, co utkwiło nam w pamięci z trwającej obecnie kampanii wyborczej w USA. Czy nie był to Prezydent Obama zamawiający w pospolitej knajpie hamburgera (oczywiście na luzie i z uśmiechem szerszym niż u Juli Roberts) lub jego żona obnażająca całą prawdę o ich pierwszym pocałunku (jej zdaniem Barack był delikatny i wyjątkowo romantyczny).
Zatem żyjemy w epoce w której liczy się show i taniec z gwiazdami. Jednak wszystko wskazuje na to, że lada moment ta epoka się skończy i do łask wrócą odpowiedzialni politycy, którzy nie żyją w 4-letnim cyklu, od wyborów do wyborów, i naprawią gospodarkę, którą rozwalili poprzednicy. Jest taka anegdota dotycząca Napoleona Bonaparte, żołnierz zwraca się do niego słowami: Generale brakuje żywności proszę wydać rozkaz - czy mam nakarmić ludzi czy konie! Napoleon odpowiada bez wahania „nakarmcie konie, ludziom się to jakoś wytłumaczy”. Obawiam, że dzisiaj polityk odpowiedziałby zjedzmy też i konie, a jutro pomyślimy co dalej.
                                                                                                  Piotr Chudzyński